ארה"ב פועלת: הסנאט האמריקני אישר היום סיוע כלכלי משמעותי לאוקראינה

יממה לאחר נאומו של אובמה בבריסל, הממשל האמריקני פועל ומאשר סיוע כלכלי לאוקראינה - "מקומה של רוסיה בזירה הגלובלית השתנה"
 |  (3)
ברק אובמה, צילום: Getty images Israel
הסנאט האמריקני אישר היום שתי הצעות נפרדות של בית הנבחרים והבית הלבן, הנוגעות להגברת הסנקציות על הממשל ברוסיה וכן בסיוע כלכלי לאוקראינה. מדובר בצעד נוסף של ממשל ארה"ב בניסיון להרתיע את ממשל פוטין מסיפוח שטחים נוספים באוקראינה. הצעדים הנ"ל נעשו ברוח הדברים של אובמה אמש בבריסל . המשקיעים בוול סטריט הגיבו בלחץ והירידות העמיקו לאחר ההודעה.

ההצעה שהעביר הסנאט, כללה ערבות בגובה של מיליארד דולר וסיוע ישיר של 150 מיליון דולר לאוקראינה. המסמך שהעביר הבית הלבן מבקש להקפיא נכסים נוספים ולהגביל את האשראי של בכירים בממשל הרוסי וכן של אלו המשתפים עמו פעולה. שתי ההצעות אושרו ברוב מוחץ של 399 חברי סנאט שהצביעו בעד אל מול 19 חברים בלבד שהצביעו נגד.

שטר ההצעה כולל סיוע כלכלי נוסף לאוקראינה ודן בהגדלת ייצוא הגז מארה"ב לאזור. הרפובליקנים טענו בעבר שמהלך כזה יגרום בסופו של דבר להפחתת התלות של מדינות גוש האירו בייצוא הגז מרוסיה. בתוך כך, אוקראינה הגיעה להסכם ראשוני עם קרן המטבע הבינלאומית לסיוע של 27 מיליארד דולר בניסיון למנוע משבר כלכלי על רקע המשבר הפוליטי.

"לא נשב בחוסר מעש בזמן שרוסיה מתנהגת כמו הבריון השכונתי"

הארי ריד, ששימש כמנהיגה של קבוצת הרוב, הודיע על אישור המהלך וביקש למסור מסר ברור לפוטין: "זהו יום חשוב מאוד עבור הממשל באוקראינה ועבור כל האומות אשר תומכות בחוק הבינלאומי, בדמוקרטיה ובחובת ההגינות. הצעד מוכיח לפוטין שארה"ב לא תשב בחוסר מעש בזמן שרוסיה מתנהגת כמו הבריון השכונתי. מקומה של רוסיה בזירה העולמית השתנה, היא כבר לא מחזיקה בעוצמה הגלובלית ממנה נהנתה בעבר".

הבית הלבן יעלה על הכתב סנקציות נוספות עליהן כבר הכריז נשיא ארה"ב, ברק אובמה. זאת במטרה לעודד איסורים נוספים אשר תהיה להם "השפעה מהותית על היווצרות ויישום מדיניות החוץ הרוסית", כך לפי נוסח שטר ההצעה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הפוך מהמגמה העולמית ..
  ייאי 28/03/2014 09:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שוק המניות האמריקאי מתנהל עתה הפוך מהמגמה העולמית שהיא עליות ובעיקר בביומד.זאת למרות שסה"כ הנתונים בארה"ב טובים.הגורם לדיאונאנס הוא פסיכולוגי:1.האמריקאים אינם רוצים כל מעורבות צבאית במשבר מאוקראינה ובכלל מחד,אך מוצאים את עצמם מתוסכלים מהאימפוטנציה של ממשלם והירידה במעמד ארה"ב מאידך.2.החלטה רגולטיבית,לסוג של פיקוח על מחירי התרופות,היא משהו שהקפיטליזם האמריקאי מזדעזע ממנו.אין לזה משמעות לטווח הבינוני והארוך:ושוק הביומד הישראלי? כרגיל הוא נגרר אחר האמריקאי.מי שניצל את ההזדמנות הם הסוחרים שביצעו מימוש מהיר בשיא של יום ה` שעבר.הקטנים נבהלו ומכרו אחריהם.בעוד יום יומיים תחזורנה העליות.הסוחרים מזהים זאת מייד באמצעות המכונות וירכשו במחיר הנמוך,היתר ירכשו חזרה במחיר גבוה מה שמכרו בזול
  סגור
 • 1.
  שוק המניות האמריקאי מתנהל עתה הפוך מהמגמה העולמית שהיא
  ייאי 28/03/2014 08:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שוק המניות האמריקאי מתנהל עתה הפוך מהמגמה העולמית שהיא עליות.זאת למרות שסה"כ הנתונים בארה"ב טובים.הגורם לדיאונאנס הוא פסיכולוגי:1.האמריקאים אינם רוצים כל מעורבות צבאית במשבר מאוקראינה ובכלל מחד,אך מוצאים את עצמם מתוסכלים מהאימפוטנציה של ממשלם והירידה במעמד ארה"ב מאידך.2.החלטה רגולטיבית,לסוג של פיקוח על מחירי התרופות,היא משהו שהקפיטליזם האמריקאי מזדעזע ממנו.אין לזה משמעות לטווח הבינוני והארוך:והשוק הישראלי? כרגיל הוא נגרר אחר האמריקאי.מי שניצל את ההזדמנות הם הסוחרים שביצעו מימוש מהיר בשיא של יום ה' שעבר.הקטנים נבהלו ומכרו אחריהם.בעוד יום יומיים תחזורנה העליות.הסוחרים מזהים זאת מייד באמצעות המכונות וירכשו במחיר הנמוך,היתר ירכשו חזרה במחיר גבוה מה שמכרו בזול.
  סגור
 • בו נקווה שאתה צודק (ל"ת)
  מבין עניין 01/04/2014 14:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור