סקר שרודרס: 82% מהמשקיעים יגדילו השקעה ב-2014 - היכן ישימו את הכסף?

סקר שנערך בקרב 15,749 משקיעים מנסה לחזות את המגמות ל-2014. סגן יו"ר שרודרס: "סימנים מעודדים של ביטחון בשוק ההון"
 | 
סימן שאלה, צילום: Getty images Israel
המשקיעים ברחבי העולם מצפים לצמיחה מחודשת בזירה הגלובלית בשנת 2014, כך עולה מדו"ח חדש ומקיף על נטיות המשקיעים שפורסם על ידי חברת ניהול הנכסים שרודרס. כלכלני החברה ניתנו את העדפותיהם של 15,749 משקיעים מ-23 מדינות אשר מצביעים על כך כי 82% מהם מעוניינים לשמר או להגדיל או לשמר את סכומי ההשקעה והחיסכון בשנת 2014 וכ-70% מהמשקיעים הביעו רצון להשקיע במניות.

משמעות הסקר היא שהמשקיעים רואים בטווח הארוך תחזית כלכלית חיובית יותר, זאת חרף התנודתיות בשווקים בעולם לאחרונה. נתוני הסקר מצביעים כי המשקיעים מעוניינים להסיט כספים יותר לכיוון של כלכלות מפותחות מאחר והן מסתמנות כמציעות פוטנציאל רווחים יציב יותר והזדמנות צמיחה טובות יותר.

כאשר כלכלני שרודרס מנתחים את ערוצי ההשקעה הנוספים אשר מעניינים את המשקיעים עולה כי רק 18% מהם יהיו מעוניינים בהשקעות באיגרות חוב ו-8% בלבד מתכננים להחזיק כסף בקרנות כספיות ובהשקעות לטווח קצר.

הסקר בחן גם את סדרי העדיפויות הפיננסיות של המשקיעים בשנה הקרובה. כמעט מחצית (48%) מהנשאלים מתכננים להשקיע את הכנסתם הפנויה. שיעור קטן יותר (23%) מתכננים להפקיד את הכסף בתוכניות חיסכון ורק 9% ציינו כי ישקיעו כספים בכיסוי חוב או שיבזבזו את ההשקעה הפנויה על מותרות.

היכן המשקיעים מצפים לראות צמיחה ב-2014; מקור: שרודרס
היכן המשקיעים מצפים לראות צמיחה ב-2014; מקור: שרודרס


האזור של אסיה פאסיפיק ממשיך להיות אפיק היעד המועדף על המשקיעים מבחינת ציפיות המשקיעים ל-2014 כאשר 39% מהמשקיעים סימנו אזור זה בעדיפות עליונה. לשם השוואה לפני כשנה, 46% מהמשקיעים ראו באזור זה כיעד החם והמרכזי ביותר להשקעה.

מאסימו טוסאטו, סגן יו"ר שרודרס, אמר: "דו"ח זה מגלה סימנים מעודדים של ביטחון מחודש בשוקי ההון, ביטחון אשר מונע בחלקו מהשיפור הכלכלי ומביצועי השוק בכלכלות מפותחות. בשנת 2013, כלכלת ארה"ב הראתה גידול של כ- 3% ברבעון הרביעי למרות הסגירה של הממשל הפדרלי באוקטובר".

לדבריו, "מגמה זו אינה נעדרת אתגרים בשנת 2014. למרות חדשות חיוביות מכמה מדינות, הצמיחה בתל"ג ממשיכה להיות נמוכה מהתחזיות, בהשוואה לקצב ההתאוששות שנצפה במיתונים קודמים. הצמיחה לא צפויה להיות אחידה בכל הסקטורים, הכלכלות או האזורים".

מאסימו טוסטאו מסכם, "נראה כי השנה המשקיעים נוקטים במדיניות השקעה גלובלית יותר ומעוניינים להרוויח מהזדמנויות צמיחה חדשות. חשוב לציין כי המעבר מנכסים מקומיים לנכסים גלובליים מחוץ לשווקי הבית פירושו שרבים יחרגו מגבולות הידע שלהם. לפיכך, הסתמכות על ייעוץ מקצועי צריכה להיות המוקד עבור משקיעים שרוצים לצאת אזורים חדשים וליהנות מהצמיחה ומההזדמנויות הגלובליות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה