אובמה פועל: הגיש תקציב של 3.9 טריליון דולר - מבטל הטבות מס לעשירים

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הגיש היום את תוכנית התקציב שלו ל-2015. הסוגיות המרכזיות: ביטול הטבות מס וקיצוץ בבטחון
 |  (2)
ברק אובמה, צילום: Getty images Israel
נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הגיש היום את תכנית התקציב שלו לשנת 2015 לאישורו של הקונגרס. מדובר בתקציב של 3.9 טריליון דולר הכולל גידול בהוצאות לטובת שיפור שוק התעסוקה, החינוך והקמת תוכניות הכשרה מקצועיות במטרה לדחוף את הכלכלה האמריקנית. הגידול בהוצאות צפוי להיות ממומן בחלקו על ידי ביטול הטבות המס למשפחות בעלי הכנסה גבוהה ועסקים מסוימים.

התקציב השישי בתקופת כהונתו של אובמה, שהוגש כ-8 חודשים לפני בחירות אמצע הקדנציה שיתרחשו בנובמבר, צפוי לבטל חלק מתוכניות המס המעניקות זיכויים למשפחות האמידות ולעובדים ללא ילדים. ההכנסות שיגיעו כתוצאה מביטול זה צפויות להזרים סכום של 302 מיליארד דולר לשיפור תשתיות כגון בניית כבישים וגשרים. בנוסף, אובמה מבקש לקצץ סכום של כ-25 מיליארד דולר בבטחון ובמחקר.

הבית הלבן מדגיש בתקציב הנוכחי גידול של כ-598 מיליארד דולר על פני 10 שנים בהכנסות ממיסוי השכבה העשירה בארה"ב. המהלך כולל אימוץ של החוק שזכה לשם 'חוק באפט' הקורא למיסוי שוויוני והגדלת נטל המס על משפחות בעלות הכנסה גבוהה, אשר צפוי להכניס כ-53 מיליארד דולר בעשור הקרוב.

התקציב משקף גרעון של 564 מיליארד דולר השנה, ירידה של כ-13% מלפני שנה. התקציב צפוי להקטין את הגרעון בכל אחת משלוש השנים הבאות עד לרמת שפל של 413 מיליארד דולר ב-2018, לפני שצפוי לגדול שוב.

יחס הגרעון לתוצר המקומי הגולמי צפוי לעמוד השנה על 3.7% והוא אף צפוי לרדת לרמה של 3.1% בשנה הבאה, רמה הנחשבת לסבירה על ידי רוב הכלכלנים. לשם השוואה, היחס עמד על 9.9% כשאובמה נבחר לנשיאות ארה"ב ב-2009. התקציב מציג ירידות מתמשכות בשנים הבאות עד לשפל של 1.6% ב-2024.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הכל שטויות!
  שריתה 05/03/2014 08:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אז מה אם אובמה מדבר, זה בכלל אמיתי? מי אתה חושב שהחברים שלו עניים גדולים? במקרה אובמה לביבי אין מה ללמוד. העשירים של אובמה בכל מקרה יותר הגונים ותורמים לצדקה מהחזירים המושחתים בארץ.
  סגור
 • 1.
  ביבי תלמד מאובמה איך לבטל מס לעשירים זו לא בושה
  אריה 04/03/2014 20:33
  הגב לתגובה זו
  2 0
  העשירים והטייקונים מכרסמים בקופת האוצר והמיסים הכלבים נובחים והשירה עוברת . שרי האוצר וראש ממשלה ביבי מחרישים אוזניים ועוצם עניים והשחיתות חוגגת לאין סוף ! ! !
  סגור