מחפשים עבודה בבנק בחו"ל? תחשבו שנית - RBS מפטר 25% ממצבת העובדים

הבנק האנגלי הגדול ביותר צפוי לדווח בשבוע הבא על "הפסד משמעותי", ויודיע על פיטורים של כ-30 אלף עובדים. המצב בבנקים אירופאיים אחרים לא טוב בהרבה
 | 
אבטלה, צילום: Getty images Israel
אם חשבתם שקשה למצוא עבודה בשוק ההון הישראלי והחלטתם לנסות את מזלכם בבנקים בינלאומיים, תחשבו פעמיים. היום הודיע RBS, הבנק האנגלי הגדול ביותר שנמצא בבעלות המדינה, שיצמצם את מספר המועסקים ב-25% בשנים הקרובות, זאת במטרה לחסוך בעלויות. בכך מצטרף הבנק לדויטשה בנק, ברקליס ועוד מספר רב של מוסדות פיננסיים שנאלצים לחתוך דרסטית את מספר העובדים לאחרונה.

הנהלת RBS (רויאל בנק אוף סקוטלנד) צפויה להודיע בשבוע הבא על תהליך התייעלות בן מספר שנים, במסגרתו יפוטרו 30 אלף עובדים מתוך 120 אלף עובדי הבנק בעולם כיום. בנק ההשקעות מתכוון לסגור פעילויות הנחשבות מסוכנות יותר ובגדול לצאת מהשוק האמריקני ומאסיה, כך מדווחים היום בפייננשל טיימס.

לפני כחמש שנים חילצה ממשלת בריטניה, בחבילת הסיוע הגדולה ביותר בהיסטוריה של המדינה, את RBS ורכשה 80% ממניות הבנק, אך מאז לא הצליחה להחזיר את ההשקעה ולרדת באחוזי השליטה. הנהלת הבנק הודיעה כי היא מצפה ל"הפסד משמעותי" בדוח השנתי שתפרסם בשבוע הבא. מניית הבנק לא זזה בשנה החולפת, בעוד שמניית לוידס, הבנק האנגלי בשליטת המדינה השני בגודלו, זינקה 46%.

בכך מצטרף RBS למספר גופים פיננסיים גדולים שנאלצים להוריד את מצבת העובדים, או לקצץ בהוצאות השכר, בתקופה האחרונה. הבנק הגדול ביותר בגרמניה, דויטשה בנק, חתך את שכרם של בנקאי ההשקעות שלו ב-14% בשנה שעברה. הבנק קיצץ את היקף המשכורות, הבונוסים וההטבות בחטיבת ההשקעות ל-5.3 מיליארד אירו, בעקבות ירידה של 12% ברווחיות החטיבה.

מנגד, בנק אנגלי נוסף הודיע בשבוע שעבר על קיצוצים נרחבים, לצד עלייה בהיקף הבונוסים. בנק ההשקעות השלישי בגודלו במדינה, ברקליס, הודיע שיחתוך 12 אלף משרות ברחבי העולם בשנה הקרובה, לאחר צמצום של 7,650 עובדים בשנה שעברה. בכך ירד מספר המועסקים בבנק ל-139,600 בסוף 2013.

אבל מה שהכעיס יותר מכל את המשקיעים, הממשלה והציבור האנגלי היתה העלייה בהטבות השכר והבונוסים, למרות ירידה בהכנסות. ראשי ברקליס דיווחו על עלייה של 13% בבונוסים לבנקאי ההשקעות שלו, כך שהבונוס הממוצע לעובד בחטיבה הסתכם בכ-60 אלף פאונד. המהלך הזה ספג קיטונות של ביקורת לאחר שבשנה החולפת נרשמה ירידה של 37% ברווחי בנקאות ההשקעות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה