בולארד: "צריך להיות שינוי קיצוני שיגרום לפד' לשנות את קצב הצמצום"

נגיד הפד' של סנט לואיס נאם היום וטען שאין צורך לשנות את קצב הצמצום ברכישות בגלל דוחות התעסוקה האחרונים, המדדים הגיבו בירידות
 | 
פדרל ריזרב, צילום: Getty images Israel
יום אחד לאחר הנאום הציבורי הראשון של ג'נט יילן כיו"ר הפד' החדשה, מקבלת יילן תמיכה מאחד מעמיתיה בבנק המרכזי. נגיד הפד' בסנט לואיס, ג'יימס בולארד, נאם לפני שעה קלה בכנס בניו יורק ואמר כי "עדותה של יילן היתה בדיוק במקום".

בולארד ידוע כאחד מהמתנגדים לתכנית רכישות האג"ח, ותומך נלהב בצמצום הרכישות. "אנחנו עדיין קונים הרבה מאוד ", אמר הנגיד, שאמר שהכלכלה האמריקנית עדיין "משתפרת". הוא מצפה לצמיחה של 3% או יותר בכלכלת ארה"ב בשנה הקרובה.

כמו כלכלנים רבים אחרים, בולארד מאשים, לפחות חלקית, את מזג האויר הקר בנתוני התעסוקה המגומגמים שהתקבלו בדצמבר ובינואר. עם זאת, הוא לא ממהר לשנות את קצב הצמצום ברכישות החודשיות. החל מחודש ינואר מוריד הפדרל רזרב את היקף הרכישות החודשיות שלו בשוק האג"ח ב-10 מיליארד דולר, כשבחודש הנוכחי אמור הבנק לרכוש 65 מיליארד דולרים באג"ח ממשלתי ואג"ח מגובה משכנתאות.

לגבי אי הוודאות לפעולות הפד' בעתיד, בולארד קורא ליו"ר הטריה לתת לשוק "תחזית איכותית", בניגוד לתחזיות הכמותיות שנתן הבנק המרכזי עד היום. הוא ציין, בדומה לדברים שאמרה יילן אמש, שיעד הפד' של 6.5% אבטלה "לא באמת משנה". הוא הוסיף שאם זה היה תלוי בו, הוא יוריד את הרף הזה נמוך יותר.

לגבי מדד נוסף שהפד' בוחן מקרוב בימים אלה, שיעור האינפלציה, בולארד אמר ששיעור נמוך יכול להיות ה"ג'וקר" בתחזיות. הנגיד מצפה לראות את האינפלציה עולה מעט לכיוון יעד הפדרל רזרב.

לאחר דבריו של בולארד ירדו המדדים המובילים בוול סטריט נמוך יותר, וכעת הם נסחרים בירידות עד 0.4%. תשואת האג"ח הממשלתי ל-10 שנים טיפסה מעט לרמת 2.76%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה