ארה"ב: שוק התעסוקה מראה סימני שיפור - תביעות האבטלה ירדו ב-20 אלף

מספר נתוני מאקרו שפורסמו כשעה לפני פתיחת המסחר בוול סטריט משפיעים על הסנטימנט. מחר - דוח התעסוקה
 |  (1)
מאקרו, צילום: Getty images Israel
מספר נתוני מאקרו נותנים את הטון היום (ה') בוול סטריט, כאשר ההשפעה על שוק המניות היתה מעורבת. בעוד שנתוני תביעות האבטלה היו חיוביים ומעידים על מגמה בריאה בשוק העבודה, נתוני הגרעון המסחרי דווקא מעידים על חולשה ביצוא, מה שעשוי להתבטא בדוחות החברות.

נתחיל עם הנתון השבועי של דרישות האבטלה הראשוניות, שהראה ירידה של 20 אלף תביעות בהשוואה לשבוע שעבר לרמה שנתית של 331 אלף תביעות ראשוניות. אנליסטים ציפו לראות ירידה לרמה של 337 אלף תביעות חדשות.

ממוצע ארבעת השבועות האחרונים, נתון מאוזן יותר המשקף את המגמה האמיתית בשוק העבודה, ירד מעט לרמה של 334 אלף תביעות, בדומה לרמה שקדמה לעונת החגים ההפכפכה.

נתון נוסף שפורסם באותה שעה הוא המאזן המסחרי לחודש דצמבר, שהציג גידול בגרעון המסחרי של ארה"ב לרמה של 38.7 מיליארד דולר, לעומת גרעון של 34.6 מיליארד דולר בחודש נובמבר. אנליסטים שנשאלו על ידי Econoday ציפו לגידול בגרעון ל-36 מיליארד דולרים.

היקף היצוא מארה"ב ירד 1.8% בחודש זה, לאחר תוספת של 0.8% בחודש נובמבר. היקף היבוא אל ארה"ב עלה ב-0.3% בדצמבר, לאחר ירידה של 1.3% בנובמבר. הגרעון המסחרי הגדול ביותר, מבחינת מדינות הסחר, נרשם מול סין, מולה התכווץ הגרעון מ-26.9 מיליארד דולר בחודש נובמבר לשיעור של 24.5 מיליארד דולרים.

הנתון השלישי שפורסם באותה שעה הוא מדד הפריון התעשייתי לרבעון הרביעי של 2013, שעלה ב-3.2% ברבעון, לעומת צפי לעלייה של 2.5% בלבד. בד בבד עם נתון זה פורסמה גם עלות התפוקה לרבעון הרביעי, שירדה ב-1.6% בשלושת החודשים האחרונים של 2013 לעומת צפי לעלייה של 0.5%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ממש בלוףףףףףףףףףףףףףף כולם מובטלים משחקים במניות (ל"ת)
  ממש 06/02/2014 18:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור