גולדמן זאקס בתחזית אופטימית: "הצמיחה העולמית תאיץ בשנתיים הבאות"

אנה סטופניטסקה, כלכלנית מאקרו בגולדמן סאקס ניהול נכסים "אנו מצפים שהצמיחה העולמית ב-2014 תגיע ל-3.7%, וב-2015 תואץ ל-3.9%"
 |  (3)
גולדמן סאקס
"חילופי השנתון הם הזדמנות לעדכן את התחזית שלנו ל-2014 ולהציג את התחזיות ל-2015 - שנים שצפוייות להתאפיין בצמיחה חזקה יותר אך בבידול מובהק יותר", כך כותבת אנה סטופניטסקה, כלכלנית מאקרו בגולדמן סאקס ניהול נכסים ומוסיפה, "אנו מצפים שהצמיחה העולמית ב-2014 תגיע ל-3.7%, שיעור גבוה במקצת מזה המוסכם על דעת הרוב אך נמוך במקצת מהמגמה. ב-2015 אנו צופים כי הצמיחה תואץ ל-3.9%".

הכלכלנית של גולדמן זאקס, "הגורמים העיקריים שהובילו אותנו להעלות את תחזית הצמיחה בשנה הנוכחית והבאה מעל מגמה הם: יציאה מהידוק החגורה הפיסקלי, צריכה פרטית מוגברת המונעת על-ידי השיפור בשוק העבודה, התעוררות מחודשת במגזרי הדיור והבנייה והתאוששות בהשקעות התאגידיות".

"ההתרחבות של גוש האירו צפויה להימשך, אם כי סביר להניח שהאצת הצמיחה שם תהיה מתונה, במיוחד על רקע הגידול החלש שצפוי בשוק האשראי. עם זאת, ההתקדמות המהותית שמתרחשת במדינות הפריפריאליות באירופה משפרת את התחרותיות. גם דחיפת הרפורמה המבנית אמורה לסייע בקצירת יתרונות הצמיחה. אנו מצפים שהניסיונות למציאת איזון מחודש וההתלכדות הפיננסית האיטית בין מדינות הגוש ימשיכו לקרות בהדרגה בין מדינות הליבה והפריפריה.

"יפן ניצבת בפני אתגר משמעותי ב-2014 שיכלול שילוב של תנופת הצמיחה החיובית שנובעת מה-Abenomics, המדיניות הכלכלית של ראש ממשלת יפן שינזו אבה, כשמנגד צפוי גידול במיסי הצריכה. חבילה פיסקלית של כ-5 טריליון ין אמורה להיכנס לתוקף ולמרות שנתיב הצמיחה אינו יציב, אנו צופים שיפן תצמח ב-2014 בשיעור של 1.5% בהתאם למגמה".

לשוק המניות

סטופניטסקה מוסיפה, "תחזית הצמיחה שלנו מצביעה על גיוון גובר בסייקל של המדיניות המוניטרית בעולם. במקביל לתחילת צמצום ההקלה הכמותית על-ידי ה-Fed במחצית הראשונה של 2014, אנו מאמינים שהבנק המרכזי של אירופה יצטרך להקל עוד יותר את המדיניות המוניטרית על מנת להיאבק בכוחות הדיס-אינפלציניים. מעניין לציין שמאמציה הנוכחיים של יפן לייבא גורמים לכך שהיא מייצאת דיס-אינפלציה לשותפות הסחר שלה, לרבות אירופה".

בהתייחסה לשוק המניות כתבה הכלכלנית, "אנו סבורים שהמניות הן בעמדה הטובה ביותר להשיג ביצועים טובים בשלב זה של המחזור ונותרים ב-"Overweight" (תשואת יתר) למניות מהשווקים המפותחים, בתיקי פורטפוליו מרובי נכסים. למרות שכבר עכשיו ניתן לראות שזרם ההשקעות במניות השווקים המפותחים איתן, אנו צופים שרווחים תאגידיים משופרים, במיוחד באירופה וביפן, יניעו את הסיבוב הבא של עליות שערי המניות. הסיכוי להקלה נוספת מצד הבנק המרכזי של יפן, בשילוב עם מעבר להקצאת נכסים מקומיים סיכוניים יותר עשוי להעניק דחיפה חזקה לשוק היפני".

"באשר לשוק המטבעות, אנו מצפים לחוסן של הדולר האמריקני כתוצאה מדיפרנציאליים (פערים) רחבים יותר בשערי הריבית והעובדה שהדולר "זול" יחסית. בשוק האג"ח, אנו צופים בסה"כ לעלייה בשיעור הריבית בארה"ב, במיוחד במכשירי החוב ארוכי הטווח".

"ברגע שתנופת הצמיחה תיעשה וודאית יותר, מניות השווקים הצומחים יהיו בעמדה לספק תשואות חיוביות, במיוחד לאור הערכות שווי אטרקטיביות שנעשו לאחרונה ביחס לשווקים מפותחים. לעת עתה, אנו שומרים על עמדה ניטראלית לגבי מניות ו-fixed income () בשווקים המתעוררים, אבל ממשיכים לחפש זרזים ברמת המקרו על מנת להשיג חשיפה לשווקים מסוימים עם מבנה יסודי מוצק יותר, כדוגמת קוריאה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מה עם בזק? תגיע ל 610? (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 22/01/2014 13:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מה עם BCOM?
  יופיטר שוקי הון 22/01/2014 13:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני משער 6200
  סגור
 • 1.
  הישאר היכן שהמהדי האימם ה 12 שם הברכה והצלחה בלבד!!!! (ל"ת)
  Son of the god 22/01/2014 13:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור