"יום הקופסאות" בממלכה הבריטית: האם החגיגה הגדולה עמדה בציפיות?

למרות הסערה ומזג האוויר הקשה, בממלכה הבריטית התכוננו לטירוף של ממש ב"יום הקופסאות" (Boxing Day) המסורתי. האם המכירות עמדו בציפיות?
 | 
בריטניה, צילום: Getty images Israel
אתמול (ה') חל "יום הקופסאות" (Boxing Day) המסורתי בממלכה הבריטית. הפנינג הקניות הענק שקיבל את שמו משום שחל בצאת חג המולד ולפיכך נהוג לחלק בו מתנות (הארוזות בקופסאות), הביא איתו תקוות רבות לבוסט משמעותי בסקטור הקמעונאי למרות מזג האוויר הקשה והחשש מהשפעת הסערה על הסנטימנט הצרכני.

עבור הכלכלה המקומית בבריטניה, מדובר ביום חג המסייע לרשתות הקמעונאיות להיפטר ממלאי עודף לפני סוף השנה ואמור להקפיץ משמעותית את רמת הצריכה הפרטית. נתונים חזקים על היקף המכירות ביום הזה עלולים לאותת על התאוששות המשק באי.

צפי לטירוף בחנויות:

חנויות לונדוניות רבות פתחו כבר בשעה 6:00 בבוקר (שעון אנגליה) באזורים העמוסים של רחוב אוקספורד ובקצה המערבי של העיר, כשהצפי היה למיליון איש בפתיחץ היום רק באזורים הללו.

רבים מבעלי הרשתות פתחו את חגיגות המכירות של ינואר אונליין (באמצעות מכירות מקוונות), כבר בערב החג או בחג עצמו, על מנת לעמוד בביקושים ולאפשר לצרכן לקנות במחירים זולים בשלב מוקדם.

חנות הכלבו John Lewis JLP.UL אף דיווחה על מכירות שיא בשבוע שלפני חג המולד והיה צפי לגידול במכירות שמבוצעות דרך סמארטפונים על פני אלה שמבוצעות דרך מחשבים. בשבוע של ה-21 בדצמבר, החנות דיווחה על גידול במכירות של 4.2% בהשוואה לשנה קודמת ובהיקף של 164.4 מיליון פאונד.

ובכל זאת, דיבורים לחוד ומספרים לחוד:

בהצצה על נתונים שהתקבלו מספקית המידע Springboard, מבינים שבתחילת היום נרשמה ריצה ראשונית לרשתות הקמעונאיות, אולם בסיכומו של יום מדובר היה בגידול של 0.5% בלבד במספר הקונים בהשוואה לשנה הקודמת.

בסה"כ, נרשמה ירידה של 9% בכמות הצרכנים שפקדו את מרכזי הקניות העירוניים המסורתיים, נתון שהתקזז עם עלייה של כ- 10% במספר הצרכנים שפקדו את מרכזי הקניות והפארקים הקמעונאיים החל מהשעה 16:00 (שעון אנגליה).

מידע מוקדם שזרם אתמול הציג עלייה של 8% לרוחבה של אנגליה אחרי שרבים מהצרכנים השכימו קום בחיפוש אחר מציאות ומבצעים טובים, אולם המספרים נפלו מאוחר יותר בחנויות הרחובות הראשיים.

נזכיר רק שהכלכלה הבריטית צומחת בהדרגה ושיעור האבטלה יורד באופן עקבי, אולם המשכורות שנותרות ללא שינוי והעלייה בהוצאות ובמיסים לוחצים ומקשים על רמת החיים של האזרח האנגלי הממוצע.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה