ממתינים להחלטה: "אופן מיסוי הביטקוין ישפיע דרמטית על המשקיעים"

ממשלת ארה"ב עדיין לא מחשיבה את הביטקוין כמטבע לגיטימי וייתכן שהמשקיעים מעדיפים שזה יישאר כך. למה? תקראו ותראו
 |  (1)
ביטקוין bitcoin, צילום: Getty images Israel
מומחי מס בארה"ב מסכימים באופן כללי כי כל הכנסה שמקורה במסחר בביטקוין צריכה להיות מחויבת במס. "הביטקוין נתון להטלת מס על הכנסה ומס על רווחי הון כמו כל סחורה אחרת" אומר סטפן פייר, שותף מקים ומנהל הטכנולוגיה של ביטפיי (BitPay), מערכת שירותי תשלום המתמחה במטבעות וירטואליים. האופן המסוים בו הביטקוין יטופל עלול להשפיע דרמטית על אופן המיסוי שלו.

בנורבגיה לדוגמא, הממשלה הכריזה אתמול כי הביטקוין הוא אמנם לא מטבע אמיתי אשר צפוי להיות ממוסה על בסיס הכנסה מהפרשי שער אך מדובר בנכס לכל דבר ועניין ומכירתו תמוסה לפי שיעור המס החל על רווחי הון. בארה"ב לעומת זאת, עדיין לא ברור איך להתייחס למטבע הווירטואלי ומשפטנים מנסים למצוא את הדרך הנכונה ביותר למסות אותו. מומחי מס אמריקנים טוענים שהשיטה הנורווגית טובה יותר עבור המשקיעים.

"אם הכנסות ממסחר במטבעות הביטקוין ייחשבו כהכנסות מהפרשי שער, הרי שהמשקיעים יחויבו במס על כל הכנסה שנוצרה להם מפעילות המסחר" אמר רוברט א. גרין, "ח מפירמת GreenTraderTax המתמחה בייעוץ מס למשקיעים, לרשת מרקט-ווטש. "ההכנסות יהיו חייבות במס על הכנסה רגילה שיכול להגיע לשיעורים גבוהים מאוד של עד 39.6%" הוא הוסיף.

עוד הוסיף גרין: "מצד שני, אם יחליטו בארה"ב לפעול לפי השיטה הנורבגית, ההכנסות ממסחר בביטקוין יכולות להיות ממוסות על פי שיעורי המס על רווח הון לטווח ארוך (החזקה של למעלה מ-12 חודשים לפני מכירה) אשר מגיעים ל-20% בלבד, לאלה שנמצאים במדרגת המס הגבוהה ביותר".

אז מה עדיף בשורה התחתונה? בזמן שהממשל האמריקני טרם התבטא בנושא, ייתכן ועדיף לחלק מהמשקיעים לנצל זאת ולדווח על ההכנסות מהמסחר בביטקוין כרווח הון וכך ייהנו משיעורי מס נמוכים יותר בהתאם לתקופת ההחזקה במטבע. החיסרון בכך הוא שקיזוז הפסדים במקרה הזה מוגבל ל-3000 דולר בשנה בלבד והפסדים גבוהים יותר יועברו לשנים הבאות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  משקיעים עאלק. מהמרים!!!! (ל"ת)
  מוחוס 18/12/2013 01:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור