נעילה באירופה: ירידות חדות של המדדים המובילים, הקאק איבד 1.2%

המסחר באירופה ננעל היום בירידות אחרי שרק אתמול נרשם ביבשת הראלי הגדול ביותר מזה חודשיים. ועידת השוק החופשי של הפד' ברקע
 | 
אירופה יורדת, צילום: Getty images Israel
המסחר באירופה נסגר היום בטריטוריה אדומה אחרי שרק אתמול רשמה היבשת את אחד מימי המסחר הטובים ביותר שלה מזה חודשיים. המדדים המובילים רשמו ירידות חדות בהובלת הבורסה במילאנו שאיבדה 1.6% והקאק הצרפתי שאיבד 1.23%. הרקע לירידות ממשיך להיות החשש של המשקיעים מצמצום תכנית הרכישות של הפד' האמריקני והעיניים נשואות לוועידת השוק החופשי.

הפוטסי הלונדוני איבד 0.56%, הדאקס הגרמני איבד 0.86%, הקאק כאמור איבד 1.23%, המדד באיטליה איבד 1.63% והאייבקס איבד 0.92%.

הבנק המרכזי בשוודיה גם כן ריכז עניין היום כשהודיע שהוא מוריד את גובה הריבית לרמה של 0.75% במטרה להדוף ולהנמיך את האינפלציה.

בגרמניה פורסם סקר האנליסטים והמשקיעים המוסדיים של ZEW לחודש דצמבר. המדד שסוקר את הסנטימנט סביב הכלכלה הגרמנית, שבר את התחזיות ורשם את השיא הגבוה ביותר שלו מאז אפריל 2006. סקר הסנטימנט עלה מרמה של 54.6 נקודות בנובמבר לרמה של 62 נקודות וזאת על אף שהכלכלנים צפו שיעלה ב-0.4 נקודות בלבד. הסקר מצביע על כך שבשנה הבאה צפויה להירשם האצה בקצב הצמיחה של הכלכלה הגרמנית.

בבריטניה נרשמה ירידה באינפלציה, כאשר בחודש נובמבר היא עמדה על 2.1% לעומת 2.2% באוקטובר. הקריאה של חודש נובמבר היא הרמה הנמוכה ביותר במדד מזה ארבע שנים. הקיטון באינפלציה מקרב אותה ליעד של 2% אשר הציב לה ה-BOE והדבר אמור לחזק את התחייבות הבנק לשמור על נמוכה עד שתירשם ירידה משמעותית ברמת האבטלה.

בגזרת המניות, המניה של חברת שירותי הנפט CGG צללה 17% אחרי שדיווחה שרווחיה לרבעון הרביעי ייפגעו בעקבות עיכובים בפרויקטים שלה.

מניית Admiral Group PLC איבדה 2.2% בלונדון אחרי שהממונה על ההגבלים העסקיים שם הודיע כי הוא מחפש דרכים להוזלת מחירי ביטוחי הרכב.

מניית Zurich Insurance Group AG הוסיפה 1.7% אחרי שהחברה השוויצרית מינתה את מנהל הכספים של החברה המתחרה Swiss Re AG, ג'ורג' קווין.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה