קרדיט סוויס: הצמיחה העולמית תחצה את ממוצע 30 השנים האחרונות ב-2014

"הצמיחה בתוצר המקומי הגולמי העולמי מאיצה בפעם הראשונה מזה 3 שנים ועד סוף שנת 2014 היא צפויה לשבור את הממוצע - 3.5%"
 |  (1)
קרדיט סוויס, צילום: Getty images Israel
חברת הבנקאות השוויצרית, קרדיט סוויס, מדווחת היום כי להערכתה הכלכלה העולמית עומדת לפני גידול בקצב הצמיחה, כשהיא צפויה לטפס ב- 3.7% בשנת 2014 ולשבור את הממוצע של ה-30 שנה האחרונות.

בדיווח של החברה לקראת 2014 נרשם כי המדינות המפותחות, הכוללות את ארה"ב ואירופה המשתקמת, הן אלה שצפויות להוביל את הגידול המדובר. "הצמיחה בתוצר המקומי הגולמי העולמי מאיצה בפעם הראשונה מזה 3 שנים ועד סוף שנת 2014 היא צפויה לשבור את הממוצע של 30 השנים האחרונות אשר עומד על 3.5%", אמרו האנליסטים של קרדיט סוויס.

הכלכלה העולמית גדלה ב-2.9% ברבעון השלישי, בהשוואה לרבעון השלישי אשתקד. הצמיחה העולמית רשמה גידול במחצית השנייה של השנה הנוכחית, אחרי 3 שנים של נסיגה, מה שמעורר תקוות כי אנחנו לקראת סיומה של ההאטה שהחלה במשבר של 2008.

קרדיט סוויס אמר לאחרונה כי סקרי הייצור הגלובלים (global manufacturing PMI), המשמשים כאינדיקטורים מובילים לצמיחת הכלכלה העולמית, משדרים עקביות עם ההאצה בצמיחה. כך לדוגמא, סקר הייצור הגלובלי של ג'יי.פי מורגן עלה לרמה של 53.2 נקודות בנובמבר (קריאה של מעל 50 נקודות מייצגת צמיחה) ורשם את הקריאה הגבוהה ביותר שלו מאז מאי 2011.

בנוסף, הצמיחה צריכה לקבל דחיפה ממדיניות מוניטרית ופיסקלית רופפת שנהוגה כיום בלא מעט כלכלות גדולות ברחבי העולם וזאת למרות עצבנותו של השוק סביב סוגיית צמצום תוכנית הרכישות האמריקנית.

קרדיט סוויס היא החוליה האחרונה בשרשרת של בנקים גדולים שצופה מפנה לטובה בצמיחה העולמית בשנה הבאה. אתמול לדוגמא, סיטי צפה גידול של 3.1% בשנת 2014 ובדומה לקרדיט סוויס, ציין את המדיניות הכלכלית הרופפת אשר נהוגה בכלכלות רבות ברחבי העולם היום.

בינתיים, אומרת קרדיט סוויס כי להערכתה המערכת הפיננסית העולמית הפכה להיות פחות פגיעה ב-3 השנים האחרונות, הודות למגזר הפרטי בארה"ב שסוגר את החוב, שיפור באזור האירו והמדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי ביפן אשר דוחף את הכלכלה המקומית.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה לא עושים בשביל למשוך את העדר לשוק המניות (ל"ת)
  הנשר 03/12/2013 19:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור