סקר ברקליס: "שוריים על שוקי המניות ל-2014" - ממה המשקיעים חוששים?

סקר שערך בנק ההשקעות בקרב 900 משקיעים ברחבי העולם מגלה ביטחון בשוקי המניות למרות הראלי האדיר השנה - אלה נתוני הסקר העיקריים
 | 
וול סטריט, צילום: Getty images Israel
האם עוד שנה שורית לפנינו? מסתבר שגם אחרי ראלי אדיר בשוקי המניות בעולם בראשות המדדים המובילים בוול סטריט הביטחון של המשקיעים גבוה. מדד ה-s&p 500 עלה עד כה ב-26.6% מתחילת השנה, אבל מסקר שערך בנק ההשקעות ברקליס בקרב כ-900 משקיעים ברחבי העולם עולה התמונה הבאה: כ-50% מהנשאלים מאמינים ששוק המניות יעלה ביותר מ-5% בשלושת החודשים הקרובים. כ-45% נוספים חושבים שהשוק ינוע בין ירידה של 5% לעליה בשיעור דומה והמעט שנותרו חושבי שצפויה ירידה של יותר מ-5%.

הסקר נערך בקרב 912 משקיעים בין ה-15 ל-22 בנובמבר. הוא כלל בין היתר מנהלי קרנות הון סיכון, מנהלי השקעות, סוחרים וחדרי מסחר של תאגידים.

החשש העיקרי של המשקיעים נכון להיום הוא מתחילת צמצום תוכנית ההרחבה של ה'פד' כש-40% מהמשיבים ציינו את האיום הזה בתור העיקרי ב-12 החודשים הקרובים. מדובר בשינוי לעומת הסקר שנערך ברבעון השלישי השנה בו חששם הגדול של המשקיעים היה מהדרדרות בקצב הצמיחה בשווקים המפותחים - כעת "ירד" החשש הזה למקום השני בסקר והחשש השלישי הוא מהתפתחויות שליליות בגוש האירו.

מהסקר עולה כי המשקיעים שינו את הציפייה שלהם באשר לתחילת צמצום תוכנית הרכישות לחודש מארס 2014. בכל הנוגע לתחילת העלאת הריבית ע"י ה'פד' 50% מהנשאלים חושבים שזה לא יקרה לפני הרבעון השלישי של 2015. עוד נציין כי המשקיעים בסקר חוששים יותר מאפשרות של דיפלציה בשנתיים הקרובות לעומת 35% שחוששים יותר מהתפתחות .

ברקליס בנק פי.אל.סי. הוא בנק חוץ בעל רישיון שיווק השקעות בישראל. לברקליס בנק פי.אל.סי. עשוי להיות עניין אישי בנושא הכתבה. האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה