גולדמן סאקס: "סקטור הבנקים יעלה השנה", מסמנים עוד 6 סקטורים מומלצים

בנק ההשקעות מסמן מספר סקטורים מומלצים להשקעה באירופה לשנה הקרובה, ומצפה שהראלי של השנה ימשך לתוך 2015
 |  (2)
גולדמן סאקס, צילום: Getty images Israel
למחפשי הסקטור הנכון להשקעה באירופה, לאנליסטים בגולדמן סאקס יש חדשות בשבילכם. מגזר הבנקים באירופה הוא רק אחד מהמגזרים שקיבלו דחיפה אתמול מבנק ההשקעות האמריקני, עם שדרוג המלצה ל'תשואת יתר' לשנה הקרובה. האנליסטים הסבירו את השדרוג בכך שהבנקים נותרו מאחור כשרוב השוק עלה, וההתקדמות ברגולציות החדשות על הבנקים שאמורה לתמוך.

"עליית הסקטור נשענת על הפוטנציאל להפתעה ברווחים ו/או על כך שהסיכונים ירדו אל מתחת לרמות ההיסטוריות. אנחנו מעריכים שיש סיכוי טוב ששני הגורמים האלו יקרו", כתבו האנליסטים של גולדמן בסקירה השבועית.

"בנוסף, הרגולציה על הבנקים ברחבי אירופה צפויה להגדיל את ההזדמנויות והרווחיות של הבנקים בעסקיהם ביבשת כולה, וגם עשויה להביא לקונסולידציה בסקטור".

סקטור נוסף שנהנה משדרוג ההמלצה ל'תשואת יתר' לשנה הקרובה הוא סקטור הבניה בבריטניה, שמצטרף לסקטורים כמו כלי רכב, ביטוח, טכנולוגיה, מוצרי יוקרה ומשאבי אנוש שנשארו המומלצים ביותר ברשימה האירופית של גולדמן סאקס.

לעומת זאת, מגזר אחד שנראה פחות מבטיח בתקופה הקרובה הוא מניות הכימיקלים, שירד להמלצת 'תשואת חסר'. האנליסטים מסבירים כי ירידה בביקוש התעשייתי בסין מביאה להאטה בצמיחת רווחי החברות בסקטור זה, וגם התאוששות הכלכלה האירופית לא צפויה לגרום למחירי מניות אלו לעלות משמעותית.

סקטורים נוספים ששקיבלו המלצת 'תשואת חסר' הם סקטור המזון ומשקאות, חומרי הגלם, נפט וגז, מוצרי תעשייה, ומכונות.

בראייה רחבה יותר, בבנק ההשקעות מעריכים כי הצמיחה בשוק המניות באירופה תמשך גם בשנתיים הקרובות כשרווחי החברות צפויים לצמוח בממוצע ב-14% בשנה הקרובה. האנליסטים מצפים שתשואת השוק תבוא בעיקר בשל הצמיחה ברווחים, ואפשר לצפות לתשואה של כ-15% לשנה הבאה.

התחזית של גולדמן סאקס למדד ה-Stoxx 600 היא לעלייה של 12% עד סוף 2014, לרמה של 360 נקודות בהשוואה לרמתו הנוכחית של 323 נקודות. עד סוף 2015 צפוי המדד הרחב לעלות עד לרמת 380 נקודות והוא צפוי להשוות את השיא שנרשם ב-2007 רק בעוד שלוש שנים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  nbg (ל"ת)
  א 22/11/2013 15:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  ההה
  זהירות 22/11/2013 12:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  להזהר מכל הממליצים למינהם הם רוצים לצאת
  סגור