במרכז הדיונים: הכלכלנים באירופה מודאגים מצרפת, האם המיתון בדרך?

בעוד שכלכלת אירופה מתחילה להראות סימנים של התאוששות, קלה אומנם אבל התאוששות, נראה שצרפת הולכת בכיוון הנגדי
 | 
מגדל אייפל פריז צרפת, צילום: Getty images Israel
בעוד שכלכלת אירופה מתחילה להראות סימנים של התאוששות, קלה אומנם אבל התאוששות, נראה שצרפת הולכת בכיוון הנגדי. מדד מנהלי הרכש בצרפת, אשר בוחן את מצב העסקים במדינה, ירד בחודש נובמבר לרמה של 48.5 נקודות. הירידה התלולה של היום היא בסימן שפל של 5 חודשים לאחר שבחודש אוקטובר הנתון התייצב ברמה של 50.5 נקודות.

"אנחנו מודאגים שכלכלת צרפת צועדת בכיוון הלא נכון" אמר קריס וויליאמסון, כלכלן שווקים ראשי ב- Markit. "בהחלט יש סכנה של מיתון".

במידה ומביטים בדוח מקרוב ניתן להבין שמחירי היצוא ירדו בחודש נובמבר בפעם הראשונה מאז חודש אוגוסט. כמו כן, השוק הפרטי אופיין בירידה בחברות החדשות שנרשמו. לטענת וויליאמסון הכלכלה המקומית מתרחבת בקצב של 0.2% בלבד. "צרפת נראית כמו חריג בנוף האירופי. רוב הכלכלות ביבשת נגררות אחרי המגמה החיובית בגרמניה אבל צרפת לא."

ואכן, המצב בצרפת לא מזהיר. האבטלה במדינה היא בין הגבוהות שנרשמו אין פעם -11% ועל פי דוח אשר פרסמו ה-OECD המצב שם לא הולך להשתפר. לא זו אף זו, סוכנות הדירוג S&P500 הורידו את דירוג האשראי של צרפת לרמה של AA בתחילת חודש נובמבר. הסוכנות ייחסה את הירידה הנ"ל לעובדה שהממשלה מתקשה להעביר רפורמות נחוצות לייצוב הכלכלה.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה