אירופה סגרה בירידות: הבנק המרכזי במוקד, הפוטסי ירד 0.25%

הדאקס ננעל ביציבות, ה-קאק הצרפתי נחלש 0.1% הפוטסי מאיטליה ירד 0.21% והאייבקס הספרדי ירד 0.72%
 | 
האיחוד האירופי, צילום: Getty images Israel
יום המסחר באירופה ננעל בירידות של המדדים המובילים כאשר בדקות המסחר האחרונות המדדים צמצמו לכיוון הטריטוריה הירוקה. הדיווח האחרון אשר השפיע על המדדים היה כי ייתכן הבנק והמרכזי באירופה יעבור למדיניות של חיובית על הפקדות על מנת לגרור צמיחה נוספת בכלכלה.

הפוטסי הלונדוני ירד 0.25%, הדאקס ננעל ביציבות, ה-קאק הצרפתי נחלש 0.1% הפוטסי מאיטליה ירד 0.21% והאייבקס הספרדי ירד 0.72%.

כאמור אדם אשר מעורה בפרטים ציין היום כי הבנק המרכזי באירופה שוקל קיצוץ נמוך מהמתוכנן בשיעורי הריבית על הפקדות במידה והבכירים בממשל יהיו מעוניינים להפוך את הריבית לשלילית.

"השווקים יקחו עובדה זו בצורה חיובית מכיוון שזה מראה שה-ECB יעשה כל שביחולטו על מנת לעודד את הצריכה המקומית" אמר מייקל ווישינצק, מנהל השקעות ב-Lampe Asset Management. "אני לא יודע אם זה דבר נכון לעשות מבחינה מוניטארית אבל מבחינת מאקרו, ולאחר הנתונים האחרונים, הם מאוד מעוניינים לגרום לבנקים להרוויח.".

התשואה על אגרת חוב ממשלת איטליה עלתה ב-0.49% ל-4.08%. התשואה על אגרת החוב של ממשלת ספרד עלתה 0.27% ל-4.09% והתשואה על אגרת החוב של ממשלת יוון עלתה 0.47% ל-8.56%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה