הבהלה מהזהב: ירידה של 21% בביקוש לזהב ב-Q3, "ההתערבות הורגשה היטב"

הביקושים למתכת היקרה ירדו באופן משמעותי עקב המדיניות החדשה של ממשלת הודו - גם תעודות הסל נפגעו אנושות
 |  (2)
זהב, צילום: Getty images Israel
כבר לא נחשקת. על פי מועצת הזהב העולמית הביקושים לזהב ירדו בתקופה שבין חודש יולי לספטמבר כאשר סכומי כסף רבים זרמו החוצה מתעודות הסל אשר עוקבות אחרי הסחורה. אחת הסיבות המרכזיות (והמעניינות) לתנודה השלילית היא הביקושים ההולכים ופוחתים מכיוון הודו שם הממשל המקומי החל ברגולציות להפחתת הרכישות.

ברבעון השלישי של 2013 חלה ירידה של 21% בביקושים לזהב לכמות של 869 טון, זאת על פי הדוח התקופתי של ה-WGC's (אותה מועצה מדוברת) אשר התפרסם היום.

תעודות הסל אשר עוקבות אחר הזהב ספגו פידיונות נטו של 119 טונות במהלך הרבעון בעוד שהמשקיעים החליטו לנטוש את הסחורה ולהזרים את כספם לכיוון הבורוסות המקומיות. הנהירה הטבעית לבורוסות התרחשה עקב תכנית התמריצים הנוכחית אשר מעניקה למשקיעים את היכולת (והרצון) להשתמש בכסף זול על מנת לממן השקעה במניות.

מהודו מגיעה הבשורה

תכונה מעניינת הגיעה מכיוון הודו שם הממשל המקומי הגביר את הסנקציות על יבוא זהב. השילוב של הסנקציות המדוברת יחד עם החולשה של הרופי דיכא את הביקושים כאשר צריכת הזהב ירדה ל-148 טונות ברבעון - ירידה של 32% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

מאז חודש יולי, הממשל המקומי בהודו הטיל איסור מוחלט על יבוא של מטבעות זהב. בנוסף לכך, הממשל הידק את החגורה בכל הקשור ביבוא מטילים כאשר קיבע את הרמה שיכולה להיות מיוצאת. המהלך התאפשר דרך חקיקת חוק ה- 80:20. החוק קובע כי 20% מכלל הזהב המיבוא חייב להיות מיוצא בטרם ניתן יהיה ליבא שוב.

"ההתערבות של הממשל ההודי בשוק הזהב העולמי הורגשה היטב ברבעון השלישי של שנה הנוכחית. אבל אין בכך כדי לרמוז שהתאבון בהודו לזהב נגמר" אמר מרקוס גרב דירקטור מנהל ב-מועצת הזהב העולמית


תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מניות ולא זהב
  אנונימי 14/11/2013 21:21
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מוזמנים לבקר ברשת חברתית לתחזיות בשוק ההון http://majoola.com/
  סגור
 • 1.
  מתי nice יעלה בוולסטרייט?
  משיח בן דוד 14/11/2013 21:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היא תנסוק?
  סגור