ה-BOE מעדכן תחזיות: עד סוף 2014 האבטלה באנגליה תרד ל-7%

"בפעם הראושנה מזה שנים רבות אתה לא צריך להיות אופטימיסת על מנת להבין שהכוס היא חצי מלאה"
 | 
בריטניה, צילום: Getty images Israel
יוצאים מהמיתון? הבנק המרכזי באנגליה (BOE) עידכן היום את תחזית הצמיחה, האינפלציה ושיעור האבטלה המקומיים ובכך העלה את תחזיות האנליסטים כי ייתכן והריבית תעלה מוקדם מהצפוי - אבל עדיין לא.

הכלכלנים בעולם טוענים מחד כי הבנק החליט לשנות גישה וכעת ובדרך של העלאת התחזיות הם מנסים לטשטש את התמונה האגומה הנוכחית. מנגד אנליסטים טוענים כי נוכח נתוני מאקרו טובים מהתחזיות היה צפוי שהבנק המרכזי יעדכן את התחזיות שלו לשנה הקרובה. אולם, החשש כעת של המשקיעים באנגליה הוא שהבנק המרכזי ישנה את המדיניות המוניטארית ויעלה את הריבית מה שיגרור תגובה מידית בבורסות.

בדוח הרבעוני האחרון, הבנק חזה כי אבטלה תרד לשיעור של 7% ברבעון האחרון של 2014 וזאת כמובן עם הריבית תשאר ברמתה הנוכחית. מדובר בעדכון מסיבי לאחר שבחודש אוגוסט הבנק חזה כי ייקח לכלכלה המקומית יותר משנתיים להגיע לרמה המדוברת.

"בפעם הראושנה מזה שנים רבות אתה לא צריך להיות אופטימיסת על מנת להבין שהכוס היא חצי מלאה" אמר מאקר קרניה נגיד הבנק המרכזי באנגליה "סוף סוף אנחנו רואים התאוששות בצמיחה".

בנוסף, הבנק המרכזי העלה את תחזית הצמיחה וטען כי התמ"ג יעלה בשנת 2013 ב-1.6%. מדובר בעליה של 0.2% לעומת התחזית הקודמת אשר עמדה על 1.4%. בנוסף הבנק חוזה כי שנת 2014 תהיה טובה יותר ברמה של 2.8%.


למרות זאת, נגיד הבנק מרכזי מזהיר כי העלייה בצמיחה לא מבשרת על חזרה למצב נורמאלי וכן כי האינפלציה יכולה לעלות בתקופה הקרובה. "התמ"ג בשנת 2014 עלול לרדת מעט, וצמיחה עתידיית צפויה להיות בינונית ביחס לתקופות בהן יצאנו ממשברים".


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה