הממשלה הסינית: "יש לאפשר לכלכלה במדינה לפעול בצורה חופשית יותר"

מדיווח ב-BBC עולה כי המנהיגים הסיניים יצטרכו עכשיו לשכנע את הכפופים להם לבצע את הרפורמות אותה המפלגה הקומוניסטית מתכננת לבצע
 | 
דגל סין, צילום: Getty images Israel
האם כלכלת סין בדרך לשינוי? בהצהרה שנמסרה בסיום הפסגה בין מנהיגי הרפובליקה נאמר כי לשוק החופשי יהיה תפקיד חשוב יותר בכלכלה. בנוסף, תוקם ועדה שתהיה אחראית לפקח על ענייני פנים ולחקלאים יהיו יותר זכויות לגבי אדמותיהם. יחד עם זאת, גם הממשל הנוכחי מתכוון לפקח מקרוב וגם להתערב בכלכלה כך שלא ברור עד כמה המשטר ייתן חופש לכוחות השוק החופשי.

הנהגת המפלגה הקומוניסטית אמרה שהבעלות של המדינה על רכוש תהפוך לחלק קטן יותר מה שמאפיין את הכלכלה השניה בגודלה בעולם. מדיווח ב-BBC עולה כי המנהיגים הסיניים יצטרכו עכשיו לשכנע את הכפופים להם לבצע את הרפורמות. נציין כי מהדיווח עולה כי רשימה מלאה של השינויים תפורסם בימים או בשבועות הקרובים.

ע"פ רויטרס בהצהרה המדוברת נאמר: "הנושא המרכזי הוא לחזק את מערכת היסים בין הממשלה לשוק ולאפשר לו לשחק תפקיד מכריע יותר בהקצאת משאבים ושיפור התפקוד של הממשלה".

הכרזת הממשלה היתה צפויה, שכן ביום שלישי שעבר דיווחים בתקשורת הסינית ציינו כי פוליטיקאי בכיר בכלכלה החזקה, הבטיח כי בפגישה שהסתיימה היום היא תכריז על רפורמות חסרות תקדים בתחום החברה והכלכלה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה