אכזבה: רווחי דויטשה בנק צללו 94% בשל צניחה בפעילות המסחר באג"ח

הרווח הנקי של דויטשה בנק ברבעון השלישי נפל ל-41 מיליון אירו לעומת 747 מיליון אירו ברבעון המקביל אשתקד, הצפי היה לרווח של 430 מיליון אירו
 |  (1)
דויטשה בנק ניו יורק, צילום: Bizportal
עונת הדוחות בחו"ל נמצאת בעיצומה והיום (ג') פרסם הבנק הגדול בגרמניה, דויטשה בנק את תוצאותיו הכספיות שעלולות להשפיע לרעה על המסחר. דויטשה בנק דיווח על צלילה של 94% ברווחיו ברבעון השלישי.

הנפילה ברווחים מוסברת על רקע צניחה בהכנסות ממסחר במכשירי חוב ועל רקע הפרשות חד פעמיות שביצע הבנק בהיקף של 4.1 מיליארד אירו (לעומת 3 מיליארד אירו ברבעון הקודם) לצורך תשלום בעבור אירועים משפטיים הקשורים בפרשת הליבור ובתביעות הקשורות לשוק המשכנתאות בארה"ב.

הרווח הנקי של דויטשה בנק נפל ל-41 מיליון אירו לעומת 747 מיליון אירו ברבעון המקביל אשתקד, נמוך בהרבה מתחזיות של 12 אנליסטים בשוק שציפו (בממוצע) לרווח של 430 מיליון אירו.

ההכנסות של דויטשה בנק ממסחר במכשירי חוב ומכשירים פיננסיים נוספים שהיו אחראיים לכ-27% מהרווחים ב-2012, נפלו ב-48% ל-1.29 מיליארד אירו ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל אשתקד, זאת לעומת צפי לרווחים של 1.59 מיליארד אירו מפעילות זו על פי סקר שערך בלומברג לפני פרסום הדוחות. לשם השוואה מציינים בבלומברג כי 5 בנקי ההשקעות הגדולים בארה"ב דיווחו ברבעון השלישי על ירידה של 25% ברווחים שנבעו להם מפעילות מסחר באג"ח, מטבעות וסחורות.

אתמול איבדה מניית הבנק המוביל בגרמניה, שהיא הכלכלה החשובה ביותר בגוש האירו ב-0.5% ל-35.9 אירו בבורסה של פרנקפורט. השנה טיפסה מניית הבנק הגרמני ב-9% בלבד, מחצית מהעליות שנרשמו במדד הסקטוריאלי של בלומברג המודד את ביצועי הבנקים והשירותים הפיננסיים באירופה שעלה ב-18% השנה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הרווחים צנחו בגלל הקנסות ולא בגלל המסחר באג"ח! (ל"ת)
  גכ 29/10/2013 09:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור