בפימקו מזהירים: "אל תתבלבלו, השווקים המתעוררים עדיין בסכנה"

השווקים המתעוררים בעולם הם נושא השיחה המרכזי כרגע בין המשקיעים הגדולים בעולם לאחר שדחיית צמצום תכנית הרכישות בארה"ב מסמלת הזדמנות השקעה
 |  (3)
חקלאות, צילום: Getty images Israel
השווקים המתעוררים אולי הצליחו להתחמק מבעיית נזילות קשה כאשר הבנק המרכזי בארה"ב החליט לדחות את צמצום התכנית להקלה כמותית, אבל היום אומרים בקרן ההשקעות הגדולה, פימקו, כי הדברים יראו טוב רק לתקופת זמן קצרה.

"אל תתבלבלו לחשוב כי התקופה האחרונה, שהייתה יציבה יחסית עבור השווקים המתעוררים, מבשרת על תקופה רגועה ללא בעיות" אמר ראמין תולוי מקרן האג"ח הגדולה בעולם, פימקו.

תולוי התייחס לדחייה בצמצום תכנית הרכישות בארה"ב וההשפעה על השווקים המתעוררים ואמר "הדחייה בצמצום תכנית הרכישות היא הזדמנות למדינות בשווקים המתעוררים לחזק את הכלכלות שלהן. התקופה היא נכונה עקב היציבות היחסית שתשרור בשווקים בזמן הקרוב".

תולוי הוסיף וציין כי על מנת למדוד את חוסנן של המדינות בשווקים המתעוררים, וכיצד הם התמודדו עם החששות של התקופה האחרונה יש לבדוק את יתרות המטבע החוץ, החוב הבינלאומי והגרעונות בחשבון השוטף. "דבר נוסף שיש לבדוק ביחס לשווקים הללו הוא אילו מדינות הגיבו לתנודתיות בצורה של אד-הוק וביקשו לפתור את הבעיה בטווח הקצר, לעומת אלו אשר העלו פתרונות לטווח הארוך".

כאמור, לארה"ב יש השפעה משמעותית על השווקים המתעוררים כאשר בתקופה שבין מאי לספטמבר המניות בשווקים אלו נסוגו עקב חשש המשקיעים שהבנק המרכזי יצמצם את תכנית הרכישות. לאחר ההודעה של הבנק בחודש ספטמבר כי הוא דוחה את הצמצום המדובר, הכלכלות בשווקים המתעוררים חזרו למגמה חיובית.

"הדבר המרכזי שאנחנו צריכים להסתכל עליו עכשיו הוא אילו מדינות מנצלות את הרגיעה המסויימת על מנת לחזק את הכלכלות שלהן בטווח הארוך לעומת אלו אשר עוצרות ואומרות כי התנודתיות שראינו בתקופה אחרונה נגמרה".

תולוי מציין כי מקסיקו הינה מדינה אשר המבנה הכלכלי שלה נכון להתמודד עם תנודתיות רבה כאשר הממשלה מנהיגה רפורמות הן במבחינה כלכלית והן מבחינת שוק האנרגיה. "יש מדינות אשר המבנה שלהן רגיש יותר, ולא הציגו את את אותו החוסן כמו המדינות האחרות".תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איפה להשקיע
  רוזן 25/10/2013 07:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להשקיע בהודו אינדונזיה ברזיל ופרו - הם עדיין בתשואה שלילית גדולה לעומת ארה"ב שעלתה מאד מתחילת השנה אבל הפער יסגר בחודשים הקרובים . ברזיל גם מעניינת במיוחד בגלל האירועים הגדולים הצפויים בה בשנת 2014 .
  סגור
 • 2.
  איפה אני צריך להשיע (ל"ת)
  אחד שמבין 23/10/2013 18:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אחלה כתבה (ל"ת)
  דודו 23/10/2013 18:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור