שרודרס: "זה הזמן להשקיע בשוק האירופי", אילו סקטורים מומלצים?

מנהל הקרן בחברת ניהול הנכסים הבריטית שרודרס סבור כי שוק המניות האירופי עדיין מתומחר בחסר, ומסמן גם סקטורים מומלצים להשקעה
 |  (1)
עליות, צילום: Getty images Israel
המדדים המובילים בבורסות אירופה משייטים להם ברמות שיא כל הזמנים, בהובלת מדד הדאקס הגרמני ומדד הקאק הצרפתי. דווקא כעת סבור מרטין סקנברג , בקבוצת אירופה של חברת ניהול הנכסים הבריטית שרודרס, כי זהו הזמן הנכון להשקיע בשוק המניות האירופי.

לדברי סקנברג, המגמה החיובית בשוק המניות האירופי נתמכת ברקע לדברי נשיא הבנק המרכזי האירופי מריו דראגי בקיץ 2012, שהצהיר כי יעשה כל שניתן כדי לשמר את מטבע האירו. הצהרה זו בתוספת תוכנית ההרחבה המוניטרית של ה-ECB, תרמו להחזרת אמון המשקיעים בגוש האירופי והביא לעליות שערים נאות בשווקי המניות.

בנוסף, נתוני מאקרו חיוביים שפורסמו, לרבות התמ"ג בגוש האירו ומדד האינדיקטורים המובילים, מביאים לכדי מסקנה כי אירופה נמצאת בפני נקודת מפנה. סקנברג סבור כי הצעדים הקשים שננקטו על רקע מדיניות הצנע ביבשת כבר מצויים מאחורינו. התוצאה היא שאירופה כולה הופכת לתחרותית יותר, והפער בין המדינות המבוססות לבין שאר המדינות הגוש הולך ומצטמצם.

שרודרס: "רווחיות החברות באירופה צפויה להגיע לשיא חדש ב-2016"

יחד עם זאת, סקנברג סבור כי יש עדיין מרווח לעליות שערים נוספות בשוק האירופי על רקע המומנטום החיובי, כאשר העלייה בפעילות הכלכלית צריכה לבוא לידי ביטוי ברווחיות החברות וכפועל יוצא גם בתמחורן של המניות ברחבי היבשת הישנה. סקנברג מסמן את מניות החברות החשופות לשוק האירופי ככאלה שצפויות לספק את התשואות הגבוהות ביותר.

בהשוואה לשווקי מניות אחרים ברחבי העולם, סקנברג מציין כי תמחור שוק המניות הינו אטרקטיבי ביחס לתמחורי העבר. מגזרים מסוימים, כדוגמת הטלקום, הפיננסים והשירותים, נסחרים במכפילים אשר נמוכים היסטורית.

לראייה, רווחי ההון הממוצעים של החברות האירופיות כיום הינם נמוכים בשיעור של 40% ביחס לרמות השיא שנרשמו ב-2006, והציפיות לרווחים נותרו נמוכות מאוד. בהנחה והתוצר והמכירות ימשיכו במגמת ההתאוששות, לא מן הנמנע כי רווחי החברות יסגרו פערים עם מקבילותיהן בארה"ב והן צפויות להגיע לשיא חדש בשנת 2016.

אולם, לא הכל ורוד בשוק האירופי. אירופה עדיין מתמודדת עם השלכות המשבר הכלכלי ושיעור אבטלה גבוה. אומנם היבשת הישנה יצאה ממיתון, אך הצמיחה נותרה לא יציבה ולא רק במדינות הפריפריה, כאשר במקביל למדיניות המרחיבה קיים חשש מפני סיכונים חיצוניים שימשיכו להעיב. אולם, בנקודת הזמן הנוכחית ניתן להיווכח כי הסיכוי גבוה יותר מהסיכון.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למי יש כסף? (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 21/10/2013 17:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור