התיק של רוביני: "שוק האג"ח בארה"ב מנופח", איפה הוא ממליץ להשקיע כעת?

בראיון ל"BloombergTV" מסמן מי שנחשב ל'נביא הזעם' מי הן 2 המדינות המדינות החמות כעת להשקעה. וגם - מה דעתו על כינויו?
 |  (4)
נוריאל רוביני, צילום: מתוך ויקיפדיה
בימים בהם שוברים מדדי המניות המובילים בבורסות ברחבי העולם שיאים חדשים והראלי בשוק נמצא בעיצומו, הכלכלן ד"ר נוריאל רוביני שנחשב לנביא הזעם שחזה את המשבר הפיננסי האדיר בשנת 2008 מסביר כיצד לדעתו נכון לחלק היום את תיק ההשקעות.

בראיון ל"בלומברגTV" ממליץ רוביני למשקיעים שצריכים להחליט כרגע איך להשקיע אלף דולר כך: "דבר ראשון צריך להחזיק בתיק השקעות מגוון. צריך לשים חלק מהכסף בארה"ב, וחלק ממנו באירופה ובשווקים המתעוררים".

רוביני שנשמע אופטימי מתמיד אומר, "לדעתי, כרגע עדיף להיות במשקל חסר בשוק האג"ח הממשלתיות מאחר ובעתיד הריביות צפויות לעלות ומחיריהן של אגרות החוב מנופחים. לעומת זאת, בשל כך שאני מאמין שההתאוששות הכלכלית בעולם תימשך, הייתי ממליץ להשקיע בשוליים במשקל עודף בשוק המניות. אם יימשכו הסימנים המעודדים שמגיעים כבר היום מכיוונן של הכלכלות ביפן ובריטניה, אני חושב שהן יהנו מההתאוששות הכלכלית יותר מבמקומות אחרים ולכן כדאי להשקיע בהן במשקל עודף על פני שיעור ההחזקה בכלל שוקי המניות".

מעדיף שיקראו לו ד"ר ריאליסט

עוד אחת מהעצות שרוביני נותן למשקיעים הוא להיות קשובים גם לדעות שמנוגדות לשלהם. לדבריו, "לא צריך להקשיב תמיד רק לאנשים שמסכימים איתך. יותר חשוב להקשיב לאנשים שלא מסכימים עם דעותיך ולהבין למה הם לא מסכימים איתן".

בראיון מגלה רוביני העומד בראש קבוצת Roubini Global Ecomonics מה הוא חושב על הכינוי שדבק בו - Dr. Doom: "אני מעדיף שיקראו לי ד"ר ריאליסט ולא ד"ר פאסימיסט או אופטימיסט. את הכינוי הזה הצמידו לי רק בגלל שהצלחתי לנבא את המשבר הפיננסי העולמי ב-2008".
נוריאל רוביני; Getty images Israel
נוריאל רוביני; Getty images Israel

"כל בוקר כשאתה מתעורר אתה צריך לנסות ולהבין את העולם המורכב הזה. לדעתי, כרגע אנחנו נמצאים בשלב של התאוששות כלכלית גלובלית וצריך להיות ריאליסט ביחס למה שיכול לקרות, לטוב ולרע".

רוביני מציין בראיון את הישגו הגדול, כאשר המליץ בשנים 2006 ו-2007 למשקיעים להיות במשקל חסר על שוק המניות האמריקני והגלובלי, אומר כעת כי "מי שעקב אז אחר המלצותיי הצליח להימנע מהתיקון החד שאכן נרשם בשווקים בין אוקטובר 2007 למארס 2009 וגרם לצניחה של 50%-60% בשווי הנכסים".

נציין כי בחודש מאי האחרון עדיין נשמע רוביני דובי כשאמר ש"הראלי בשנתיים האחרונות מעמיד את השווקים בסכנת קריסה ". 'ד"ר דום' ציין אז כי שוק המניות עדיין אינו בגדר בועה, אך נותר מוטרד מ"הפער האדיר שנפתח בין הוול סטריט לבין המיין סטריט".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  כמה כסף עשית מהשורט דאו וסנופי בשנים האחרונות?
  פתי מאמן לכל דבר 26/10/2013 00:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נדמה לי שמזמן אתה במרגין קול אבל שאפו על החתיכות שאתה הולך איתם פעם אחד מצליחה לך איזה המלצה ואתה חצי עשור מקבל את מיטב החתיכות בשוק האון
  סגור
 • 3.
  כסף ברצפה
  המפציץ 24/10/2013 09:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רוביני הוא חי בפחדים כנראה שהוא היה קטן קיבל הרבה מכות
  סגור
 • 2.
  איך הוא לא מתבייש
  אביאסף 21/10/2013 16:59
  הגב לתגובה זו
  4 1
  כבר שנים!!! הוא מתריע שוב ושוב מפני מפולת והשוק עלה ועלה. אז עכשיו הוא נזכר?! זה שהוא ניבא את המפולת ב-2006/7 זה כבר נותן לו מעמד של נביא?! הרי מאז הוא טועה ומטעה את כל העולם! אולי שיחליף כבר את המקצוע
  סגור
 • 1.
  רק ETF
  מדדוני 21/10/2013 14:59
  הגב לתגובה זו
  1 1
  vanguard, VTI, VT, US small cap, REIT (VNQ)
  סגור