מסכים ירוקים באסיה: הבורסה האוסטרלית עלתה לשיא של 5 שנים

מדד הניקיי עלה ב-0.9%, הבורסה בשנחאי זינקה ב-1.6%. "הראלי יימשך ויתבסס על שיפור בנתוני הבסיס הכלכליים ועל הפוטנציאל לדחיית תחילת הצמצום בתוכנית התמריצים של הפדרל ריזרב"
 | 
אסיה
יום המסחר הראשון של שבוע המסחר בבורסות האסיאתיות נסגר בעליות שערים נאות, בהמשך למגמה החיובית שסיימה את שבוע המסחר הקודם בעולם. הבורסה באוסטרליה קפצה לשיא של 5 שנים ומדד הבנצ'מארק האזורי, MSCI אסיה פאסיפיק שבר שיא של 5 חודשים על רקע הספקולציות כי הפדרל ריזרב ידחה את תחילת צימצום תוכנית התמריצים, לפחות עד מארס.

מדד הניקיי עלה ב-0.9%, מדד ההאנג סנג טיפס 0.24%, הבורסה בשנחאי בלטה בזינוק של 1.6%, ומדד ה-ASX/S&P באוסטרליה קפץ 0.7% לשיא של 5 שנים, הקוספי בדרום קוריאה נותר ללא שינוי. מדד ה-MSCI אסיה פאסיפיק עלה בכ-0.3%.

"הראלי בשווקים יימשך ויתבסס על שיפור בנתוני הבסיס הכלכליים ועל הפוטנציאל לדחיית תחילת הצמצום בתוכנית התמריצים של הפד'" אמר אנגוס גלוסקי, מנהל בקרן הניהול וויט מסידני והוסיף, "בעוד שהממשל האמריקני עדיין צריך לעבוד בעניין בעיות החוב והתקציב, אנו מתקדמים לקראת שנת 2014 עם יתכנות להתאוששות מסונכרנת בכלכלות של אירופה, אסיה וארה"ב".

על השוק היפני משפיעים הבוקר גם דבריו של נגיד הבנק המרכזי, קורודה, שאמר כי הכלכלה היפנית תצליח לשמור על התאוששות מתונה. קובעי המדיניות ימשיכו במדיניות מוניטרית מרחיבה עד שהאינפלציה השנתית תגיע לשיעור של 2%.

שערו של הין נחלש לאחר שביפן דווח על גירעון מסחרי של 932.1 מיליארד ין שהם 9.5 מיליארד דולר בספטמבר, מדובר בפעם ה-15 ברציפות שביפן נרשם גירעון מסחרי. הדולר מתקרב לרמה של 98 ין לדולר לעומת רמה שך 97.7 ין ביום שישי האחרון. חולשת הין תומכת בהתחזקות שעריהן של המניות של היצואניות היפניות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה