שוק הסחורות: בהשפעת המתיחות בלוב, החוזים על הנפט עלו ל-103 ד' לחבית

החשש ממתיחות פוליטית בלוב, יחד עם דוח שלילי של OPEC, הובילו לעלייה של 1.4% במחיר הזהב השחור בבורסת הסחורות
 | 
אסדה, צילום: Getty images Israel
החשש ממתיחות גואה בצפון אפריקה ובמדינות הנפט במזרח התיכון הרים את ראשו היום, יחד עם דיווח שתפוקת הנפט העולמית יורדת, מה שהביא לעלייה במחירי הנפט. החוסים על הזהב השחור עלו 1.4%, וננעלו ברמה של 103 דולר לחבית בשוק הסחורות של ניו יורק.

מוקדם יותר היום דיווח OPEC, ארגון מדינות יצור הנפט, שתפוקת הנפט בחודש ספטמבר היתה בממוצע 30.05 מיליון חביות ליום - ירידה של 390 אלף חביות ליום לעומת החודש הקודם. OPEC חתכו את תחזית הצמיחה של ארה"ב מ-1.7% ל-1.6% השנה, והותירו את התחזית ל-2014 על 2.5%. כמו כן, בארגון מצפים לביקוש של 89.7 מיליון חביות נפט מדי יום בשנה הקרובה, עלייה של 800 אלף חביות ליום בהשוואה לשנה שעברה.

"תפוקת הנפט העולמית צפויה להיות תחת לחץ בחורף הקרוב", נכתב בדוח של OPEC. "השילוב של ביקוש לא גבוה ויותר ספקים בשוק צפוי להוריד את מרווחי הרווח, מה שיוביל לפחות זיקוק נפט בתקופה הקרובה".

בנוסף לדוח זה, מתיחות בלוב תמכה בעליית מחיר הנפט היום כשקבוצת חמושים חטפו את ראש הממשלה עלי זידאן ממלון בטריפולי והחזיקו בו למשך מספר שעות. בחודש הקודם הביאו הפגנות אלימות בלוב לעלייה חדה במחירי הנפט.

לוב הינה יצרנית חשובה בשוק וכל מתיחות במדינה הצפון אפריקאית משפיעה על המחירים העולמיים. בתחילת ספטמבר ירדה התפוקה היומית בלוב ל-100 אלף חביות ביום - עשירית מהתפוקה היומית הממוצעת.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה