אובמה תוקף: "הרפובליקנים משתמשים בטקטיקות פסולות, הקריסה קרובה"

הנשיא ברק אובמה התראיין בשעה 21:00 לעיתונות האמריקנית והתייחס לדיונים סביב התקציב ותקרת החוב
 |  (5)
ברק אובמה, צילום: Getty images Israel
נשיא ארה"ב, ברק אובמה, התראיין היום בשעה 21:00 בבית הלבן לעיתונאים והפנה אצבע מאשימה לג'ון ביינר והרפובליקנים בקונגרס. אובמה שעלה לראיון רגוע ולא מתלהם אמר כי הרעיון של לחכות עד השנייה האחרונה ולאיים להשבית את הממשל בארה"ב לא מקובל והוא מתנגד בכל תוקף לטקטיקה המסויימת הזו.

"אני לא הולך לבנקאי שלי ואומר לו שאם הוא לא יאפשר לי לקחת הלוואה אני אשדוד את הבנק. כך לא מנהלים משא ומתן וכך לא מתנהלים בחיי היום יום". הנשיא הוסיף "הרפובליקנים לא יכולים לדרוש כופר על מנת להמשיך ולהפעיל את הממשלה. אתם לא הייתם רוצים שהעובדים שלכם יתנהלו כך וגם אני לא מוכן לעבוד כך".

"מאז חודש מרץ האחרון קיימתי יותר מ-20 שיחות עם הרפובליקנים והסנטימנט בכל השיחות היה שהם רוצים לחכות עד שהקלף מיקוח שלהם יהיה לוהט. אמרתי להם שאני לא מתכוון לשנות את דעתי עכשיו ואני לא מתכוון לשנות את דעתי בהמשך".

אובמה הוסיף ואמר "בתחילת השנה הנוכחית ג'ון ביינר אמר כי הוא מעוניין שהממשל האמריקני יתנהל בצורה תקינה. מאז וב-19 שיחות אשר קיימתי איתם מאז, התחושה הייתה שהכל היו דברים בעלמא".

לאחר מכן הנשיא אובמה התייחס לנושא תקרת החוב ואמר "עכשיו תבינו, מרגע שהממשלה תצביע על התקציב נדרשת הצבעה גם בנוגע לתקרת החוב. שמעתי אנשים שטוענים כי לא יקרה שום דבר במידה תקרת החוב תפרץ ונגיע לפשיטת רגל (טכנית). זו שטות גמורה. פשיטת רגל (טכנית) של הממשל האמריקני לא התרחשה 200 שנה והיא תהיה אסון למשק ופגיעה אנושה באמון שלנו בפני העולם".

"בפעם האחרונה שהיינו קרובים לכך, אמון הצרכנים נפגע אנושות, הבורסות קרסו והדבר הגרוע מכל - סוכנויות הדירוג הורידו את הדירוג של המדינה. ווארן באפט כינה את הסיטואציה הנ"ל פצצה אטומית". הנשיא הוסיף "העלנו את תקרת החוב כבר 42 פעמים מאז שרולנר רייגן סיים את כהונתו. אין בכך על מנת להסיק כי החוב שלנו עולה, אנחנו מתכוונים לשלם את החובות שלנו לאזרחינו ולעולם כולו".


הנשיא התייחס לביטול הפגישות שהיו מתוכננות באסיה ואמר "נאלצתי לבטל שתי פגישות קריטיות באסיה. הבעיה היא שבכל פעם שאני לא מופיע לפגישות האמון שלנו בעולם נפגעוזה נראה כי אנחנו לא יודעים לשמור על איפוק וחוסן".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  כל פעם הוא מביא את וורן באפט...הוא לא יכול לעמוד בזכות (ל"ת)
  עצמו? 09/10/2013 22:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  המשפט האחרון הוא המלחיץ
  הניצוץ 09/10/2013 07:02
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אנו מתכוונים לשלם את החובות שלנו לאזרחים ולעולם כולו, זה משפט של התנצלות ויכול להיות שלא כי ככה בדיוק מדברים ראשי חברות חודשיים לפני שהאגו שלהם מתחיל לקרוס לפני חדלות פרעון לעיתים מדברים כך ממש לפני קריסה ולעיתים זה לוקח עד שנה אבל הרעיון הוא שזה הכי מלחיץ
  סגור
 • צודק בהחלט
  החתול שמיל 09/10/2013 13:40
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כשהממשלה אומרת שאין סיכוי שזה יקרה, סימן שכבר דיברו על זה. יאללה פשיטת רגל ואנרכיה פיננסית, שוויון הזדמנויות יהיה רק לאחר שכולם יאבדו את כספם.
  סגור
 • 2.
  יום הדין
  המומחה 08/10/2013 23:45
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אין מוצא לכסף ריבית אפסית בסוף ימשיך לעלות אין אלטרנטיבה
  סגור
 • 1.
  כסף ברצפה
  המפציץ 08/10/2013 21:59
  הגב לתגובה זו
  7 4
  יש כבר פתרון רק מחכים לרגע האחרון
  סגור