למשקיע הספקולטיבי: SecondMarket השיקה קרן חדשה שתשקיע בביטקוין

הקרן, שהינה הראשונה שמשקיעה באופן בלעדי במטבע הוירטואלי, תאפשר למשקיעים להיחשף לביטקוין בקלות רבה יותר
 | 
מט"ח, צילום: Getty images Israel
לאחר שמספר נסיונות נכשלו, לראשונה יוכלו משקיעים להשקיע במטבע הוירטואלי ביטקוין באמצעות קרן השקעות יחודית שתפתח על ידי SecondMarket. היום תחל חברת הברוקראז', שידועה בכך שאפשרה למשקיעים לסחור במניות פייסבוק עוד לפני הנפקתה, לגייס כסף ממשקיעים המעוניינים להיחשף לביטקוין.

ההשקעה המינימלית בקרן היא 25 אלף דולר, ותבוא עם עמלת ניהול ושמירה של 2% בשנה. למשקיעים שיכנסו לקרן עוד ב-2013 תוותר החברה על עמלת הקניה בסך 1.5%, וכשירצו המשקיעים לממש את השקעתם החל מ-2014 יאלצו להיפרד מעמלת מכירה של 1.5%. SecondMarket עצמה תשקיעה 2 מיליון דולרים בקרן.

מטרת הקרן, לפי מנהל SecondMarket בארי סילברט, היא להנגיש את הביטקוין למשקיעים. "התהליך של רכישה ושמירה של ביטקוין די מאתגר, במיוחד אם המשקיע רוצה להשקיע סכום נכבד", אמר סילברט לרשת מרקטווץ'.

הביטקוין הינו מטבע וירטואלי שאינו מיוחס למדינה זו או אחרת, ומשך את תשומת לב המשקיעים באפריל האחרון עם תנודתיות רבה במחיריו. המטבע נוצר בתהליך שנקרא "כרייה", בו מחשב פותר בעית הצפנה, ומלאי המטבעות המקסימלי יכול להיות 21 מיליון בלבד.

בחצי השנה האחרונה עבר המסחר בביטקוין תהפוכות שונות , כולל אי ודאות רגולטורית רבה מצד מדינות שניסו להבין את פשר העניין. בחודש אוגוסט זימנה לשכת השירותים הפיננסיים בניו יורק בצוים משפטיים מספר חברות הקשורות למסחר בביטקוין. "כל הדיבורים הרגולטורים שיש בשוק, לנו זה מאשש את הרעיון שיש למצוא דרך בטוחה ומוסדרת להשקיע בביטקוין", אמר סילברט.

זוהי הקרן הראשונה בארה"ב שתשקיע באופן בלעדי בביטקוין, לפי הודעה שפרסמה SecondMarket . כאמור, החברה עצמה השקיעה 2 מיליון דולר בקרן, וכבר זכתה לעניין מצד מנהלי כספים, סוחרים, מוסדות קטנים ומספר יזמים טכנולוגים, לפי החברה.

מחירי הביטקוין הינם תנודתיים מאוד, והקרן תחשב את ערכה מחדש מדי יום, תוך התחשבות במחירים במספר שווקים. המחיר האחרון בשתי פלטפורמות המסחר הגדולות, Mt. Gox ו-Bitstamp, היה 135.99 דולר לביטקוין ו-124.6 דולר לביטקוין, בהתאמה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה