בנק אוף אמריקה: שיא בחשיפה לבורסות אירופה, אילו שווקים בסכנה?

בנק ההשקעות מריל לינץ חושף היום סקר אשר מדווח על שיא בהזרמת הכספים לבורוסות אירופה עקב החשש מהפסקת תכנית הרכישות וההשפעה העצומה של השווקים
 | 
שטרות שקלים, צילום: Getty images Israel
על פי סקר חדש של בנק אוף אמריקה, מנהלי ההשקעות הגדילו את חישפתם למניות האירופאיות בצורה כה מסיבית עד שהשיא טרם תחילת המשבר הגדול של 2008 נשבר לראשונה החודש.

הסקר, אשר בחן את מנהלי ההשקעות הבכירים ביותר מצא כי הסנטימנט לגבי בורסות אירופה השתפר לאחר שהמנהלים בחרו למשוך כספים רבים מהמדינות המתפתחות. קולות רבים נשמעו לאחרונה אשר העלו את החשש כי המדינות המתפתחות הן אלו שיספגו את מירב הבעיות כאשר ארה"ב תכריז על הפסקת תכנית הרכישות.

על פי הדוח, אשר פורסם ביום שלישי, החשיפה לבורסות אירופה הגיעה לרמתה הגבוה ביותר בחודש ספטמבר הנוכחי כאשר רמה שכזו נראתה לאחרונה בחודש מאי 2007.

מנהלי הקרנות היו שוריים במיוחד על בריטיניה אשר בתקופה האחרונה חשפה כמות נכבדת של נתוני מאקרו טובים במיוחד. נתוני המאקרו הללו העלו את הסברה, בקרב המנהלים, כי ייתכן ובקרוב אנגליה תתעורר מהתרדמת שהיא חווה בתקופה האחרונה. 12% מהנסקרים טענו כי חשיפתם הגדולה ביותר היא לבריטניה.

בנק אוף אמריקה, מריל לינץ חשבו שנכון להדגיש כי המעבר לאירופה היה מהיר מאוד. ג'ון בילטון, האסטרטג של אירופה אף טען כי המעבר הוא "חסון ויציב". כאמור, נתונים אשר התפרסמו היום באירופה הראו כי השוק מתפתח יותר מהמצופה כך לדוגמא, בגרמניה התפרסם כי מדד אמון הצרכנים עלה ל-59 נקודות מ-52 נקודות בחודש אוגוסט.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה