אנליסטים על הנפט: "אין קשר בין המתיחות בסוריה למחיר הגבוה"

המתיחות במזרח התיכון גרמה לחוזים העתידיים על חבית נפט לזנק לשיאים חדשים, היום אנליסטים קובעים שיש גורמים נוספים שמשפיעים על המצב
 | 
אסדת קידוח, צילום: Getty images Israel
המחיר לחבית נפט טיפס עקב המתיחות עם סוריה לשיאים חדשים כאשר המשקיעים חששו, ועדיין חוששים כי התערבות של ארה"ב בנעשה בסוריה תגרור מתיחות בכל המזרח התיכון. מתיחות במזרח התיכון משמעה עיכובים בהספקת נפט - התרחיש האופטימי והפסקת ההספקה כלל - התרחיש הפסימי. היום אנליסטים מציינים כי אין קשר בין ההתערבות של המערב בנעשה בסוריה לבין מחיר הנפט הגבוה. המחירים ימשיכו לעלות.

"גם אם תפרוץ מלחמה בסוריה וגם אם לא, המחירים של חביות הנפט ימשיכו להיות גבוהים" אמר סין היימן עורך כתב העת הכלכלי Moneynews. "ה-WTI יכול לעלות ממחיר של108 דולר לחבית ל-117 דולר לחבית. הברנט יכול לזנק מחיר של 115 דולר לחבית ל-125 דולר לחבית בקלילות".

"יש לנו שביתות של עובדי הנפט בסוריה, יש בעיות אמיתיות עם הממשל במצרים ויש לנו את המתיחות עם סוריה, אני חושב שנמשיך לראות מחירים גבוהים לחבית נפט, בטוח בזמן הקצר".

המתיחות בסוריה התעצמה השבוע בשנית לאחר שכמה חברי קונגרס ציינו כי הם תומכים באובמה וברצון שלו לתקוף בסוריה. חברי הקונגרס יצאו נגד המשטר של אסד אשר השתמש בנשק כימי על מנת להדוף אתהמורדים המקומיים.

בלוב, כמות הנפט המופק במדינה קטן בשישית בתקופה האחרונה ביחס לתקופה השחורה של 2011 אז החל מרד האזרחים נגד משטרו של קדאפי. מתנגדים למשטר הנוכחי במדינה השביתו לאחרונה הנמלים המרכזיים במדינה אשר מייצאים נפט למדינות העולם. בד בבד, המיתקפה בסופשבוע האחרון על ספינה שעברה במפרצי סואץ הציפה את הבעיה הגיאופוליטת במצרים.

האן פין האסי, אסטרטג סחורות ב-Standard Chartered ציין כי לדעתו עם המתיחות בסוריה תשכך המחיר של חבית נפט מסוג ברנט לא יזנק ל-125 דולר אלא יסחר סביב 105-115 דולר. ה-WTI יסחר ב-5 דולר פחות.

"המחיר לחבית נפט ישאר גבוה עקב יצאניות אחרות, איראן לא תחזור במהירות, יש עניינים בלוב ומתיחות במזרח התיכון." האסטרטג הוסיף "אם המערב יתערב בנעשה בסוריה המחירים יכולים לזנק ל-125 דולר לחבית.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה