סחורה חמה: על איזו מתכת אנליסטים אומרים שהיא "נכנסה לרצף שורי"?

מחירי הכסף אשר הינם בעלי קורלציה גבוהה למחירי הזהב, ספגו ירידות בעקבות צניחה בערכו השנה. "נראה שהכסף נמצא כעת במקום טוב"
 | 
זהב
הביקוש למתכות יקרות הנתפסות כמקלט בטוח בזמני משבר דעך לאחרונה, לאור עלייה בביטחון המשקיעים כלפי יציבותה של הכלכלה העולמית. יחד עם זאת, בשבועות האחרונים חלה התאוששות במחירי המתכות השונות, בעיקר לאור החששות מפני ריסון תכנית הרכישות של הפד' והאלימות המשתוללת ברחובות מצרים שזורעת אי וודאות באזור. הכסף נמנה גם הוא על המתכות שעלו לאחרונה והשלים 7 שבועות רצופים של עליות.

העליות האחרונות במחירי הכסף לא נראו ב-5 השנים האחרונות, ואנליסטים אומרים כי רצף זה עוד רחוק מלהסתיים. מחיר הכסף עלה לכ-23 דולר לאונקיה אתמול. "זה משהו שלא באמת ניתן להתעלם ממנו ברגע זה. יש הרבה דיבורים על כך שהכסף נכנס לרצף שורי כעת, ואחרי העליות האחרונות נראה שהוא באמת נמצא במקום טוב" אמר סטן שאמו, אסטרטג שוק ב-IG.

מחירי הכסף אשר הינם בעלי קורלציה גבוהה למחירי הזהב, ספגו ירידות בעקבות צניחה בערכה של המתכת הצהובה השנה. הכסף צלל 40% מהשיא בתחילת השנה לשפל של 18.19 דולר לאונקיה ביוני, בעוד הזהב נחלש ב-26% באותה התקופה.

על פי שאמו, התחזית היא שהכסף יגיע לטווח מחירים של 24 עד 25 דולר בטווח הקצר, ויזנק ל-28 דולר עד סוף השנה. אנליסט נוסף, דוד לנוקס, אנליסט משאבים מ- Fat Prophets מעריך כי מחירי הכסף יזנקו אף גבוה יותר, לכיוון ה-30 דולר עד 35 דולר בסוף השנה. "נראה כי המגמה בטווח הקצר עבור הזהב והכסף היא כלפי מעלה, מאחר והם כבר פרצו כמה רמות התנגדות" הוסיף שאמו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה