בגלל היחלשות הדולר: החוזים על הזהב בעלייה חדה, מעל 1,300 ד' לאונקיה

החוזים רשמו את העלייה היומית החדה ביותר מזה שנה, בהשפעת היחלשות המטבע האמריקני וביקוש גובר בסין
 | 
זהב
לאחר שנסחרו ברמת שפל של מתחת ל-1,200 דולר לאונקיה לפני פחות מחודש, החוזים על הזהב טיפסו היום בחדות מעל לרמת 1,300 דולר. ציפיות לביקוש פיזי למתכת היקרה בסין, יחד עם היחלשות הדולר הביאו לעלייה החדה ביותר ביותר מזה שנה.

החוזים על הזהב טפסו 3.3%, וננעלו ברמה של 1,336 דולר לאונקיה. זוהי הרמה הגבוהה ביותר שבה נסגרו החוזים מאז ה-19 ביוני, כלומר יותר מחודש.

המתכת הצהובה התחזקה בעקבות היחלשות המטבע האמריקני היום כנגד מרכזיים מהעולם. מדד הדולר ICE נפל לרמה הנמוכה ביותר מאז ה-20 ביוני, לרמה של 82.2. סחורות כמו זהב, הנסחרות בדולרים, מתחזקות בדרך כלל כאשר הדולר נחלש.

היחלשות המטבע התעצמה היום לאחר הדיווח של איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב שהצביע על ירידה בשיעור מכירות הבתים הקיימים בחודש יוני, לשיעור של 5.08 מיליון בתים בשנה. כלכלנים ציפו לפני פרסום הדוח לעלייה לשיעור של 5.28 מיליון בתים בשנה.

התחזקות הזהב נבעה גם מכך שהרשויות בסין, הצרכנית השניה בגודלה בעולם של זהב, הורידו את ההגבלות על הלוואות, מה שנותן יותר כוח קניה לצרכנים הסיניים.

בנוסף, מידע שפורסם היום מהסוכנות למסחר בחוזים על סחורות מצביע על ירידה בפוזיציות השורט על הזהב מרמת שיא של השבוע שעבר, מה שמרמז שמגמת העלייה עשוייה להימשך.

גם החוזים על הכסף הוסיפו לערכם 4.9% במהלך היום, ונסחרים תמורת 20.4 דולר לאונקיה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה