לא רק קרנות גידור: איזו השקעה אלטרנטיבית הניבה תשואה של 200%?

מגזין בלומברג מציג מספר סקטורים שהציגו תשואה שנתית ממוצעת בשנים האחרונות שהייתה טובה יותר מהמדדים המובילים, וטובה בהרבה מרוב קרנות הגידור
 |  (1)
הבורסה לניירות ערך
בעוד מדד ה-S&P 500 בארה"ב נושק לרמת שיא כל הזמנים, אך רמת אי הוודאות בשוק המניות גבוהה כרגיל, יש כאלו שמחפשים אלטרנטיבות להשקעה בטוחה יותר, ולפעמים גם עם גבוה יותר מהשוק. התשואה השנתית הממוצעת של מדד ה-S&P 500 בשלוש השנים האחרונות הייתה 12.7%, ובמגזין בלומברג בדקו ומצאו מספר אפשרויות השקעה שאולי לא חשבתם עליהן ככאלו שיכו את השוק.

במקום הראשון, עם תשואה שנתית ממוצעת של 21.7% בשלוש השנים האחרונות, נמצא סקטור הריט המסחרי, כל אותן קרנות נאמנות המשקיעות בנדל"ן מסחרי בארה"ב ובעולם. מתוך קרנות הריט בלטו במיוחד Glimcher Realty Trust עם 38%, ו-Taubman Centers עם תשואה של 28.9%.

במקום השני, עם תשואה שנתית ממוצעת של 17.3%, מגיע סקטור הריט הגדולות, אלו עם שווי השוק הגדול ביותר. בסקטור זה בלטו במיוחד Extra Space Storage עם תשואה ממוצעת של 49.8%, Sun Communities עם 34.9%, ו-CubeSmart עם תשואה של 33.6%.

סקטור נוסף שהכה את תשואת השוק הוא, במפתיע, שוק המכוניות הקלאסיות. התשואה הממוצעת במכוניות קלאסיות עמדה בשלוש השנים האחרונות על 15.5%, מה שלא מפתיע כשבוגטי שנת 36 נמכרת ב-35 מיליון דולר, ופררי GTO שנת 63 נמכרת ביותר מ-30 מיליון דולר.

מתכות, דירות באינדונזיה, ויין צרפתי - אפשרויות מעניינות להשקעה

קשה למצוא סקטורים נוספים שהכו את תשואת השוק בשלושת השנים האחרונות, אך סחורות מסוימות, וגם כמה אפיקים לא צפויים, הביאו תשואות גבוהות בתקופה האחרונה. למשל, התשואה השנתית הממוצעת של התירס בשלוש השנים האחרונות קפצה ל-33.8%, בעיקר בגלל בצורת קשה שפגעה ביבולים. סחורות נוספות עם תשואה של כ-17% הם חיטה ופולי סויה.

אם בחרתם להשקיע ישירות בנדל"ן, ולא דרך קרנות ריט, ובמקרה קניתם בית בג'קרטה, אינדונזיה, התשואה השנתית על השקעתכם הסתכמה ב-61.6% בשנים האחרונות, אפילו יותר מהתשואה על בתים במיאמי (תשואה שנתית של 47%) או בדובאי (תשואה שנתית של 38%). עם מחירים כאלה, עליות המחירים בארץ לא נראות רע כל כך.

אם במתכות חפצתם, התשואה השנתית הממוצעת בכסף הייתה 20.5% בשלוש השנים האחרונות, בדומה לפלדיום (תשואה ממוצעת של 20%). ומה עם הזהב? הנפילות מאז ספטמבר פגעו בתשואה הממוצעת, שהסתכמה ב-14.4%.

ומי ההשקעה המנצחת עם לא פחות מ-200% תשואה שנתית?

שלושה אפיקים לא שגרתיים שהניבו תשואה לא רעה בשנים האחרונות הם השקעה באומנות מודרנית, השקעה ביין, והשקעה בבולים. אם קנית תמונה של האמן אדולף גוטליב לפני שלוש שנים, התשואה השנתית הממוצעת לערך הציור הייתה 65.9%, כ-10% יותר מהתשואה הממוצעת על ציורים של האמנים מרק גרוטיאן או ליסיאן פרויד, שיצירותיהם נמכרו בתשואה של כ-55%.

התשואה הממוצעת השנתית בבולים לאספנות הייתה 8.1% בשנים האחרונות, כשהבול המבוקש ביותר, משנת 1904, הניב תשואה שנתית של 200%. ארבע בולים נוספים הניבו תשואה ממוצעת של יותר מ-100% בשנה.

ולסיום, לא סתם אומרים שיין משתבח עם השנים. אם אתם הבעלים המאושרים של שטו פבי בורדו משנת 2004, הבקבוק הזה הניב לכם תשואה שנתית ממוצעת של 107%, הרבה יותר מהשני ברשימה, שטו אנגלו בורדו משנת 2006, שהניב תשואה של 75% לשנה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שטויות במיץ
  סקינסי בריסטול 12/07/2013 11:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תעשה חישוב מלפני 2008 ותראה שקרנות הריט עדיין בהפסד . אגב לגבי זהב (שאסור להחזיק ארץ במצב גולמי-מטיל) אנשים רק הרוויחו ,אף אחד לא יסכים למכור לך זהב , במחיר שנקבע ע"פ הבורסה .
  סגור