ה-IMF מכה שוב: חתכה את תחזית הצמיחה העולמית השנה ב-0.2% ל-3.1%

העדכון כלפי מטה של התחזיות של קרן המטבע העולמית לצמיחה העולמית נובעות מקצב צמיחה כלכלית איטי יותר במספר שווקים מתעוררים מרכזיים, כמו גם על רקע התארכותו של המיתון בגוש האירו
 | 
אירופה יורדת
קרן המטבע הבינלאומית, ה-IMF, החליטה היום (ג') לחתוך שוב את תחזית הצמיחה העולמית לשנים 2013 ו-2014. זאת על רקע ההתכווצות החדה מהציפיות במצב הפיסקאלי בעולם.

קרן המטבע הבינ"ל שבראשה עומדת כריסטין לגארד הודיעה היום (ג') כי היא חותכת את תחזית הצמיחה העולמית לשנה זו ולשנה הבאה ב-0.2%, כך שהתחזית הנוכחית צופה צמיחה עולמית של 3.1% ושל 3.8% ב-2014. התחזית הקודמת של הקרן פורסמה רק לפני כשלושה חודשים, בחודש אפריל.

התחזית של קרן המטבע הבינלאומית לצמיחת הכלכלה האמריקנית הופחתה גם היא ל-1.7%, לעומת 1.9% בתחזית הקודמת, והתחזית לגוש האירו היא לצמיחה שלילית של (0.6%-) לעומת (0.3%-) בתחזית הקודמת.

ה-IMF הסבירה כי העדכון כלפי מטה של התחזיות שלה לצמיחה העולמית נובעות מקצב צמיחה כלכלית איטי יותר במספר שווקים מתעוררים מרכזיים, כמו גם על רקע התארכותו של המיתון בגוש האירו.

"יש סיכון לכך שההאטה בקצב הצמיחה תתארך בכלכלות של השווקים המתעוררים, במיוחד עם ההון יזרום אל מחוץ לאותן הכלכלות בעת שהפד יסוג מתוכנית התמריצים" נכתב בהודעת ה-IMF.

"רבים מהשווקים המתעוררים והמתפתחים עומדים להתמודד עם שתי חלופות. בין אימוץ של מדיניות מאקרו כלכלית מרחיבה לתמיכה בחולשה בפעילות הכלכלית ובין ההתמודדות עם היציאה של אותם כספים שהוזרמו אליהן. רפורמות מבניות עשויות לגרום לכך שהבחירה בין החלופות תהיה פחות חמורה". .
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה