ה-G8 במלחמה בהעלמות מס: "נחשוף את אלו שלא משלמים את חלקם ההוגן"

ראש ממשלת בריטניה: "כלי המיסוי הבינלאומי החדש הולך להבטיח שאנו מקבלים תשלומי מס צודקים ונכונים בעולמנו"
 |  (1)
דיוויד קמרון
ראשי ה-G8, מנהיגי 8 הכלכלות הגדולות בעולם, פירסמו הערב הצהרה משותפת לפיה יקימו מנגנון אוטומטי לשיתוף מידע הנוגע למיסים ולהתחמקות מתשלומם. המנהיגים קוראים למדינות לשנות את החוקים כדי לעצור חברות מביצוע מניפולציות בנושא מס, ולשקיפות רבה יותר בנושא זה.

ההסכם נחתם לאחר וועידת פסגה בת יומיים שבה המאבק בהעלמת מס והימנעות תשלומו היו אחד הנושאים העיקריים שעמדו לדיון. על פי ההסכם, שנקרא 'לוך ארן', רשויות מס ברחבי העולם יחלקו את המידע שברשותן כדי "להילחם בהעלמות מס". בנוסף, יהיה על חברות בינלאומיות לספר לדווח לרשויות המס כמה מס הם משלמים והיכן הם משלמים אותו.

"הסכמנו על מנגנון בינלאומי חדש שיזהה היכן חברות בינלאומיות מרוויחות ומשלמות את המיסים שלהן, בכדי שנוכל לעקוב ולחשוף את אלו שלא משלמות את חלקן ההוגן" אמר ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון. "כלי המיסוי הבינלאומי החדש הולך להבטיח שאנו מקבלים תשלומי מס צודקים ונכונים בעולמנו" הוסיף.

בנוסף, קורא ההסכם לבעלים האמיתיים של חברות גדולות להזדהות ואומר כי החברות צריכות לדעת מי באמת בעליהם, בעוד גובי המס ואוכפי החוק צריכים להיות מסוגלים להשיג מידע זה בקלות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צריך לשנות את השיטה - מודל מס הכנסה לא מתפקד
  מנהיג המהפכה 19/06/2013 07:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מודל מס הכנסה לא מתפקד בעולם גלובלי . זוהיא עובדה . גם הקומוניזים כרעיון היה רעיון טוב אך הוא לא פעל ולא נתן היה לישמו . את מס הכנסה צריך לחליף במס עיסקה בארץ זה פשוט ליישום בעזרת האינטרנט . את חשבונית המע"מ יש חלק לשניים מס עיסקה ולמע"מ - מס העיסקה לא יוחזר בכל מקרה ועל המע"מ נתן יהיה לבקש קיזוז מס העיסקה ישתנה בהתאם לסוג העיסקה .
  סגור