רגולטור בנקים בארה"ב: "בסיס ההון של דויטשה בנק - איום ונורא"

תומס הוניג, סגן יו"ר התאגיד הפדרלי לביטוח פקדונות: "אין להם כלל מרווח טעויות". הבנק גייס בשנה החולפת כ-5 מיליארד א' באמצעות אג"ח ומניות
 |  (2)
דויטשה בנק ניו יורק, צילום: Bizportal
"רמות ההון של דויטשה בנק הון איומות", כך אמר רגולטור בנקאות בכיר בארה"ב על הבנק, וציין כי הרמה היא הגרועה ביותר מבין רשימת הבנקים הגלובליים, בהתבסס על מדד של יחסי מינוף.

תומס הוניג, סגן יו"ר התאגיד הפדרלי לביטוח פקדונות, ציין כי "המצב הוא איום והמצב של חוסר ההון בו הם נמצאים הוא נוראי. אין להם כלל מרווח טעויות". בנוסף, אמר הוניג כי חוקי ההון הבינלאומיים, המכונים 'תקנות באזל 3', מאפשרים לבנקים להציג תמונה מזויפת לפיה יש להם רזרבות הון מספקות, כאשר בפועל המצב הוא הפוך. זאת, בשל העובדה שחוקים אלה מותירים לבנקים שימוש במנגנונים מורכבים האומדים את רמת הסיכון של ההלוואות שהם מעניקים, וקביעת רמת ההון שהם נדרשים להחזיק.

הבנק הגרמני גייס בשנה החולפת כ-5 מיליארד אירו באמצעות אג"חים ומניות. בשל כך, למעשה חיזק את מדד יחסי הון הליבה שלו לרמה של כמעט 9.5%, מה שהופך אותו, לטענתו, לאחד מהבנקים בעלי בסיס ההון הטוב בעולם.

יחס המינוף של דויטשה בנק עמד על 1.63% בסוף שנת 2012, על פי תקנות ה-IFRS שמציג הוניג, כאשר לטענת דויטשה היחס עומד כיום על 2.1%. בראיון לרויטרס, אמר סטפן קראוס, סמנכ"ל הכספים של הבנק, כי "הטענה לפיה בסיס ההון של הבנק אינה מדויקת, מאחר ואם נסתכל על תקנות באזל, דויטשה הוא אחד מהבנקים בעלי בסיס ההון הטוב ביותר בעולם, לאחר גיוסי ההון שערכנו".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אם הידיעה מבוססת זה אות לירידות באירופה
  שמואל 16/06/2013 09:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבל שהרגולטור אינו מזוהה. אם יש רגלים לקביעתו זהו סימן לחולשה של בנק מרכזי בגרמניה. אחד הבנקים המבוססים באירופה.. כזכור הבנקים בספרד יוון וקפריסין נקלעו למשבר נזילות על רקע החזקה של אג"ח ממשלתי רעיל ברמת תשואה גבוהה אג"ח זנל. בקפריסין הסיוע ניתן רק לאחר שחלק מנכסי המפקידים הולאמו. לא סביר מהלך דומה בבנק גרמני ראשון במעלה הממשלה הגמנית תסייע לבנקאות המקומית יתכן ע"י הלאמה חלקית מהלך מסוג זה יביא לזעזוע נוסף בשווקי ההון הפיננסים בכל העולם במיוחד באירופה שנמצאת זמן רב על סף משבר. למערכת הבנקאות הישראלית קשרים עיסקיים נרחבים עם הבנק הגרמני במצב זה יש להקטין חשיפה לבנק בגלל הרגישות של המערכת הפיננסית בישראל
  סגור
 • 1.
  אם הידיעה נכונה זה מעיד על עומק המשבר באירופה
  שמואל 15/06/2013 21:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדויטשה בנק אחד הבנקים החזקים באירופה. אם יש בסיס לביקורת של הרגולטור זה צריך להדליק נורה אדומה על יציבות המערכת הפיננסית בגרמניה וכמובן במדינות החלשות באירופה .הבנקים בספרד יוון וקפריסין קיבלו סיוע על מנת לא לפשוט רגל. בקפריסין חלק מהנכסים של הלקוחות הולאמו. הפחד ביבשת שלתקדים הקפריסאי יהיה המשך במדינות נוספות. באירופה צפויה פתיחה שלילית לשווקים הפיננסים במיוחד במגזר הפיננסי ביום ב .בהתאם כל מי שעיניו בראשו צריך להקדים תרופה למכה שצפויה בישראל ביום ב. גם למערכת הפיננסית בישראל קשר נרחב עם הדויטשה בנק.
  סגור