האטה? רווחי החברות התעשייתיות בסין זינקו ב-9.3% בחודש אפריל

נתוני הרווח עדיין מעודדים על אף הירידה בייצור, "אם הצמיחה תאט לכיוון ה-7% יתחילו לחצים גוברים של עליית אבטלה וצפויה מדיניות הקלות רחבה"
 | 
זיהום אוויר
האם הצמיחה בסין אכן בהאטה? הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בביג'ין מדווחת היום (ב') על עלייה ברווחי החברות התעשייתיות ובסקטור הרכב בחודש אפריל. הנתונים הללו מאזנים מעט את התמונה אחרי שרק ביום חמישי שעבר פורסמו נתונים שליליים שהצביעו על ירידה ברמת הייצור ומשכו את מדדי אסיה ליום (ה') אדום במיוחד.

הרווח הנקי של החברות התעשייתיות זינק ב-9.3% לסך של 71.3 מיליארד דולר לעומת אפריל אשתקד, אחרי שבחודש מרץ האחרון נרשמה עלייה של 5.3% לעומת מרץ הקודם. יחד עם זאת, קצב צמיחת הרווחים ברבעון הראשון עמד על 12.1%, אך ירד ל-11.4% בסיכום 4 החודשים הראשונים של השנה.

הגידול המואץ ברווחים עשוי לדרבן השקעות במפעלים ובציוד ועוזר לשמר את הצמיחה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם, זו אולי הסיבה שהממשל הסיני נמנע מהוספת תמריצים. יחד עם זאת שוק המניות בסין איבד 6% מנקודת השיא האחרונה ב-6 בפברואר השנה בזמן שנתוני הייצור ירדו והצביעו על התכווצות ראשונה מאז אוקטובר 2012.

"הנתונים מצביעים על התייצבות של צמיחת הרווחים בתעשייה על רמה נמוכה יותר וזה עולה בקנה אחד עם המומנטום האחרון בהתרחבות הכלכלית", אמר דינג ואנג, כלכלן בכיר בסיטיגרופ סין בהונג קונג. "אם הצמיחה תאט לכיוון ה-7% ויתחילו לחצים גוברים של עלייה אבטלה, צפויה מדיניות הקלות רחבה יותר לרבות הורדת הריבית." אמר דינג.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה