דרמה בקפריסין: הממשל החליט על הצבעת פתע לאישור חבילת הסיוע

"מאז ומעולם לחמנו שקפריסין תהיה חופשייה לחלוטין, זו טעות איומה להעביר את השליטה באי ל'טרויקה האירופית".
 | 
דגל קפריסין
לאחר שבשבוע שעבר דווח כי ה'טרוקיה' האירופית מסרבת לדון מחדש בתנאים של חבילת הסיוע לקפריסין, דרמה חדשה מתעוררת באי עקב החלטת הממשלה להעלות מחדש להצבעה את התנאים של חבילת הסיוע. הצבעת הפתע מעוררת חששות חדשים בקרב אזרחי אירופה עקב הקולות הרבים שנשמעים לדחיית החבילה.

על פי העיתונות בארה"ב, ההחלטה על ההצבעה המחודשת התקבלה לפני זמן קצר אולם כבר מסתמן כי יותר מ-50% מ-56 חברי פרלמנט צפויים להיתנגד לחבילת הסיוע המדוברת. המפלגה הירוקה בקפריסין היא הראשונה אשר החליטה להתנגד למהלך. כך, המחוקק, ג'ורג' פרדיקיס התייחס ואמר "מאז ומעולם לחמנו שקפריסין תהיה חופשייה לחלוטין, זו טעות איומה להעביר את השליטה באי ל'טרויקה האירופית".

כאמור, התנאים אשר הציבו ה'טרויקה' האירופית להענקת חבילת הסיוע לקפריסין צפויה ליצור טלטלה חמורה באי. הפיקידונות בשני הבנקים המרכזיים באי צפויים להיחתך בצורה משמעותית. כמו כן, באירופה חוששים כי התערבות חמורה שכזו בריבונות המדינה תממש את החשש ממנו פחדו מדינות אירופה טרם הכניסה לגוש המאוחד.

בשבוע שעבר שר האוצר החדש של קפריסין, האריס גיאוגרדיס, אשר החליף את מיכאל סאריס שהתפטר מתפקידו בתקופת המשבר הנוכחי, קיים את הראיון הטלויזיוני הראשון שלו ואמר "ככל שהפעולות בהן ננקוט יהיו מיידיות ואגרסיביות יותר כך יהיה אפשר לצאת מתקופת הצנע הנוכחית מהר יותר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה