פאניקה באירופה: הדאקס סגר בשפל של ארבע חודשים, הקאק צנח 2.35%

המשקיעים מגיבים לנתונים מעורבים שהתפרסמו מכיוון הממלכה המאוחדת. מסחר עצבני בדאקס: עבר להיסחר בירידות של 2% לאחר פתיחה חיובית
 | 
אירופה יורדת
בורסות אירופה נסחרו היום (ד') בתנודתיות חריפה ובעצבנות רבה, כאשר המשקיעים מגיבים לנתוני מאקרו משמעותיים מכיוונה של בריטניה וחשש מהורדת דירוג של גרמניה.

כך, מדד הדאקס הגרמני, שפתח בעליות שערים נאות של 0.5% לאחר סגירה אופטימית אמש בוול סטריט, ביצע סיבוב פרסה מטה וצלל 2.34% לשפל של ארבעה חודשים. מדד הקאק צנח 2.35% והפוטסי האנגלי ירד 0.96%.

מוקדם יותר התפרסמו נתונים מעורבים מכיוון הממלכה המאוחדת. מצד אחד, שיעור האבטלה בבריטניה עלתה לרמה של 7.9%, שיעור גדול מצפי הכלכלנים שצפו כי שיעור האבטלה ייוותר על כנו ברמה של 7.8%. מנגד, מספר דורשי העבודה בחודש מארס קטן ב-7,000 דורשי עבודה, זאת לעומת צפי הכלכלנים לעלייה של 500 דורשי עבודה בחודש.

נציין גם כי מכרז האג"ח הגרמני ל-10 שנים הסתיים בהצלחה, זאת לאחר שנרשמו ביקושים שהורידו את תשואת האג"ח לרמה של 1.28% בהשוואה לתשואה של 1.36% במכרז הקודם

עוד במוקד עניין המשקיעים נציין גם את פגישת שרי האוצר ונגידי הבנקים המרכזיים של ה-G-20 שצפויה להתחיל מחר בוושינגטון, לפני שיחות קרן המטבע והבנק המרכזי בסוף השבוע. סלובניה, המדינה הקומוניסטית הראשונה לשעבר שאימצה את מטבע האירו, תציע ל-18 חודשים בהיקף כספי של 500 מיליון אירו למשקיעים, כאשר הממשלה החדשה מבקשת לשכנע את המשקיעים כי השלמת הגיוס צפויה למנוע את חילוצה של המדינה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה