ה-IMF חותכת את תחזית הצמיחה של הכלכלה העולמית ל-3.25%: "להתאמץ לאושש את הכלכלות המתקדמות"

"על מקבלי ההחלטות להבטיח שהכלכלות בעולם תוכלנה לעמוד במדיניות המונוטרית של הבנקים"
 |  (1)
קריסטין לאגרד
תחזיות עגומות מגיעות מהכיוון של קרן המטבע הבינלאומית. לפי התחזית הנוכחית של קרן המטבע, הכלכלה הגלובלית תצמח בקצב של 3.25% בשנת 2013, זאת לעומת תחזית קודמת מינואר שעמדה על 3.5%. לשנת 2014, הקרן הורידה את תחזית הצמיחה מ-4.1% ל-4%.

בד בבד, בדו"ח שפורסם על ידי קרן המטבע הבינלאומית, קרא הארגון לכלכלות המתקדמות לגרום להגדלת הצרכנות בעולם, זאת תוך שימוש באמצעים זהירים. "על מקבלי ההחלטות להבטיח שהכלכלות בעולם תוכלנה לעמוד במדיניות המונוטרית של הבנקים, תוך שהם ממשיכים במאמצים לאושש אותן", אמר מנכ"ל הקרן, אוליבר ברנצ'ארד.

בדו"ח שנחשף היום (ג') על ידי קרן המטבע הבינלאומית, היא הורידה גם את תחזית הצמיחה של ארה"ב וגוש האירו ב-0.2% ל-1.2% עבור 2013 ולהשאיר את התחזית ל-2014 ללא שינוי, כלומר תחזית לשיעור צמיחה של 2.2%. עבור בריטניה, תחזית הצמיחה לשנה הקרובה עומדת על 0.7% כאשר ל-2014 התחזית עומדת על 1.5%. ירידה של 0.3% לעומת התחזיות הקודמות.

התחזית העגומה לא מונעת מהקרן לשבח את מאמצי מקבלי ההחלטות לנטרל את האיומים לטווח קצר על התאוששות הכלכלה העולמית ביניהם הסיכון שנוצר עקב הפירוק של גוש האירו, כמו גם עקב הצוק הפיסקלי בארה"ב. הפתרון לצוק הפיסקלי לא מנע מהקרן להתייחס לסיכון שעלול להווצר אם ארה"ב לא תפתור את סוגיית המס במדינה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אכן משבר איום בשווקים כבר 4 שנים של מפולת נוראית
  שחרזדה 16/04/2013 23:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קריסה מוחלטת של ה Sַ&p והדאקס הגרמני מסמנות יותר מכול את המצב העגום נקווה שיהיו עוד כמה שנות משבר כאלו
  סגור