אירופה: ה'טרויקה' נועדים באירלנד כאשר פורטוגל ואירלנד במוקד

נצגי האיחוד האירופי נועדים בשעה זו באירלנד על מנת לבחון את תכנית את הארכת תוקף פרעון ההלוואות שהוענקו לפני מספר שנים לאירלנד ופורטוגל, גם קפריסין במרכז העניינים
 | 
האיחוד האירופי
בשעה זו נועדים נציגי גוש האירו באירלנד כאשר מלאכתם רבה. הנציגים מעוניינים להעניק לאירלנד ופורטוגל הארכה להחזר ההלוואות אשר נלקחו ע"י אירלנד ב-2010 ופורטוגל ב-2011 וכן במרכז הדיונים קפריסין והבקשה להגדלת חבילת הסיוע.

בליסבון ביקשו את הארכה המדוברת לאחר שהממשל בפורטוגל הודיע כי הוא איננו מסוגל להחזיר את ההלואות במועד עקב בעיות מהותיות בכלכלה המקומית. שר האוצר הפורטוגלי אמר לרשת CNBC כי ישנה חשיבות רבה להחלטת הטרויקה היום "חשוב מאוד שהטרויקה תאפשר לנו להחזיר את ההלוואות שנלקחו ב-2011, הממשל והאזרחים בפורטוגל הקריבו רבות על מנת לאזן את המאזן" שר האוצר הפיני עודד גם הוא את הארכת מועד הפירעון "הצעדים בהם פורטוגל נוקטת יצליחו, יש להאמין בממשל המקומי".

ההלוואות אשר נקלחו ע"י השתיים צפויות להגיע לפרעון בעוד 12.5 בממוצע אצל אירלנד ועד 14.7 שנים בממוצע בפורטוגל, כל זאת תלוי כמובן בקרן אשר מימנה את הסיוע. כלכלנים בעולם חוזים כי עד סוף השנה נוכחית ייתכן מאוד שאירלנד תצליח לחזור למימון עצמי מלא כאשר פורטוגל תעשה זאת עד סוף 2014. בסוף יום הדיונים הראשון דווח כי הטרויקה אישרה את הארכת מועד הפרעון של הלוואות ב-7 שנים.

כאמור, עניין נוסף אשר מעסיק את נציגי האירו הוא בקשת נשיא קפריסין להגדיל את חבילת הסיוע אשר עומדת, נכון לעכשיו, על 10 מיליארד אירו. ככל הנראה הנשיא ביקש מה'טרויקה' כ-6 מילאירד דולר נוספים לחבילת החילוץ.

כבר אתמול דווח כי עלות החילוץ למדינה תעלה מ-17.5 מיליארד אירו ל-23 מיליארד אירו, עליה אשר מסכנת מאוד את מצב הכלכלה המקומית. מעניין לציין כי המדינה תאלץ למכור את מרבית הזהב אשר מצוי בבנק המרכזי על מנת לעמוד ביעד של ה'טרויקה'. שווי הזהב שימכר יעמוד על 400 מיליארד אירו כאשר ערך הזהב הכולל במדינה עומד על 585 מיליון אירו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה