דוח מצב: כלכלת צרפת צמחה ב-0.1% ברבעון הראשון, המיתון בדרך?

"הנתונים הכלכליים ממשיכים להעיב על הסנטימנט הכללי ויוצרים ערפל כבד בהמשך הדרך"
 | 
מגדל אייפל פריז צרפת
כלכלת צרפת ראתה כבר ימים טובים יותר, הצמיחה במדינה עולה בקצב איטי והגרעון התרחב בצורה משמעותית. כמו כן, אי היציבות הפוליטית אשר מאפיינת בתקופה האחרונה את המדינה מעיבה על הכלכלה השנייה בגודלה בגוש האירו.

הבנק המרכזי בצרפת פרסם היום את תחזיותיו לרבעון הראשון של 2013 כאשר הוא צופה צמיחה מתונה מאוד ברמה של 0.1%. למרות זאת, ברבעון הרביעי של 2012 הכלכלה השנייה בגודלה בגוש התכווצה ב-0.3% כך שניתן לטעון כי הצמיחה ברבעון הנוכחי היא בסימן חיובי. בתוך כך, במידה והמידנאים בצרפת מעוניינים לעמוד ביעד הגרעון אשר הציבו לשנה הנוכחית, על הכלכלה להציג נתוני צמיחה מרשימים יותר אשר אמורים להסתכם ב-0.8%.

על פי סקר חודשי שנערך במדינה, הגרעון בחשבון ההון בשילוב עם ירידה משמעותית ב'אמון העסקים' הוא שמעכב את התפתחות הכלכלה. "הנתונים הכלכליים ממשיכים להעיב על הסנטימנט הכללי ויוצרים ערפל כבד בהמשך הדרך" אמר הכלכלן טוביאס בלטנר מ-Daiwa Capital Markets לרשת CNBC. הכלכלן הוסיף "היקף היצוא מהמדינה הצטמצם ב-2.4% בחודש פברואר, זאת בדומה לחודש ינואר של השנה. הנתון המדובר הוא בסימן שלילי במיוחד לאור העובדה שביחס לחודש ינואר היקף היבוא הצטמצם ב-1.7%.

לצד הנתונים המדוברים, שר האוצר האמריקני, ג'ק לואו, סיכם ביקור בן יומיים באירופה אשר מטרתו הייתה עידוד החוסן הכלכלי ביבשת. לאור אי היציבות הפוליטית בצרפת, השר החליט על ביטול הביקור המתוכנן במדינה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה