איתות דובי? ספקולנטים סוגרים פוזיציות על סחורות - "היצף באספקה"

מנהלי קרנות גידור חתכו את הפוזיציות בחוזים עתידיים ובאופציות ב-31% בשבוע האחרון. "מחירי הסחורות נמצאים תחת לחץ כבד"
 |  (1)
(צילום: Getty images Israel)
קרנות הגידור הולכות ומקטינות לאחרונה את ההימור שלהן על הסחורות, לרמה הנמוכה ביותר מאז 2008. הקטנת ההימור נובעת בין היתר מגידול בהיצע, בייחוד בסוכר ובנחושת, והאטת הצמיחה בארה"ב שנגעה בשפל של 6 חודשים.

בד בבד, ספקולנטים חתכו את הפוזיציות שלהם על ואופציות ב-31%, ל-468.7 אלף חוזים בשבוע שהסתיים ב-2 באפריל, כאשר מדובר בשיעור הירידה החד ביותר שנרשם מאז אוקטובר 2008. הסוחרים מדווחים לאחרונה על עמדות דוביות במחירי כסף, ומציגים שיא בעמדותיהם הדוביות בנחושת ובסוכר.

נתוני מאקרו נוספים מהעולם משפיעים על העמדות הללו, כאשר מספר המועסקים החדשים בארה"ב עלה בחודש מארס בקצב האיטי ביותר מזה 9 חודשים ושיעור האבטלה בגוש האירו כבר רשם שיא. "קיימת כבר הצטברות הדרגתית באספקה, וזה בעייתי במיוחד בגלל חששות מההאטה בצמיחה" אמר רוב האוורט, אסטרטג השקעות בכיר ב-U.S. Bank Wealth Management בסיאטל. "אנחנו מוצפים באספקה ולכן ניתן לראות כי המחירים נותרים תחת לחץ עד שבעיית הצמיחה תבוא לידי פתרון" הוסיף.

מדד MSCI העולמי נפל 1.3%, ונתונים משוק העבודה האמריקני לא מוסיפים גם כן כאשר רק 88 אלף משרות נוספו למשק בחודש מארס. "המדיניות המרחיבה בארה"ב תימשך", אמר קווינסי קרוסבי, אסטרטג שוק ב-Newark, והוסיף כי "בדחיפת אירופה ויפן יהיה ניתן לראות עלייה ברווחי סל הסחורות בעתיד".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ומה עם מחיר הבטון והברזל?? משהוא יודע?
  ירון 08/04/2013 20:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחירי הסחורות יורדים זה אומר שגם בטון וברזל לבניין אמור לרדת משהוא יודע מחירים עדכניים?
  סגור