הסיוע לא הספיק - פורטוגל: "נצטרך לבצע קיצוצים נוספים בהוצאות"

"גם היום, עדיין לא יצאנו ממצב החירום הכלכלי בו אנו נמצאים מאז המשבר" אמר ראש הממשלה הפורטוגלי, פדרו קואלו
 | 
גוש האירו
פורטוגל צפויה להיות המדינה האירופית הבאה שתעמוד במרכז משבר החוב באירופה, זאת למרות צעדי הצנע שבוצעו במדינה במהלך השנתיים האחרונות. ראש ממשלת פורטוגל, פדרו קואלו אמר בהודעה לאומה שהועברה דרך הטלוויזיה, כי על התושבים להתכונן לימים קשים יותר לאחר שפסיקת בית המשפט העליון מכריחה את ממשלתו לבצע קיצוצים נוספים בהוצאות.

"אנחנו נאלץ לקצץ בהוצאות על שירותים ציבוריים מכיוון שנמנעה מאיתנו האפשרות לעלות מיסים", אמר קואלו והמשיך: "הקיצוץ יתמקד בביטוח לאומי, חינוך ושירותי בריאות". על פי הערכות, הדבר צפוי להוביל לפיטורים נוספים במשק, כאשר גל הפיטורים הראשון התרחש לאחר שפורטוגל היתה צריכה סיוע בשווי 101 מיליון דולר (78 מיליארד ) ב-2011.

"גם היום, עדיין לא יצאנו ממצב החירום הכלכלי בו אנו נמצאים מאז המשבר" אמר ראש הממשלה הפורטוגלי: "ההחלטה של בית המשפט העליון הופכת לא רק את החיים של הממשלה לקשים יותר, אלא גם את החיים של התושבים. היכולת לאושש את הכלכלה הפכה לחלשה יותר".

ההחלטה אליה מתייחס קואלו ניתנה על ידי בית המשפט העליון ביום ו', והיא כוללת דחיית החלטת ממשלת פורטוגל לפטר עובדים ממשלתיים, כמו גם לחתוך בהיקפי הפנסיות של חלקם, ולהעלות מסים על הציבור. עקב כך, נותרו לפורטוגל פחות מ-9 חודשים כדי למצוא דרכים אחרות לקצץ בגירעון של 1.3 מיליארד יורו.

לסיום, הוא ציין שלמרות שפורטוגל הצליחה לקצץ את הגרעון התקציבי שלה, שעמד על 10.1% ב-2010, עדיין ממשלתו תצטרך לגבש תוכנית חדשה בפני הטרויקה שתמשיך לצמצם את הגרעון. נציין כי בשנה החולפת, הגרעון עמד על 6.4%. למרות זאת, עדיין שלושת סוכניות הדירוג הבנילאומיות הגדולות עדיין מדרגות את האג"ח הפורטוגלי בדרגת זבל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה