הנציבות האירופית: "מפקידים באירופה עלולים לשלם מחיר כבד בעתיד"

הנציבות האירופית פועלת בקדחתנות לגיבוש הוראות בטיחות חדשות בבנקים. הוראות אלו ישלבו את סוגיית אחריות המשקיעים בחקיקה במדינות החברות
 |  (1)
אירופה
הוויתור הכואב שהיה כרוך בקבלת חבילת החילוץ של קפריסין ממשיך לעורר תגובות, לנוכח העובדה שנעשתה פגיעה ישירה באזרחי המדינה בעלי פקדונות של מעל 100 אלף אירו. אולי רן, נשיא הנציבות האירופית, אומר היום כי מפקידים גדולים באירופה יכולים אף הם לשלם את המחיר במידה ויווצר משבר נוסף, אולם בד בבד הוסיף כי המקרה של קפריסין היה חד פעמי.

"קפריסין הייתה מקרה מיוחד" אמר רן, "אולם ההנחיות החדשות הקרבות מניחות שהמשקיעים והמפקידים לוקחים בחשבון מקרה של רה ארגון או נפילה של בנק שבו הם עלולים לשלם מחיר", הוסיף.

"אולם, יש היררכיה מאוד ברורה, בתחילה מי שחשוף להפסד הם בעלי המניות, ולאחר מכן ייתכן שגם בעלי הפקדונות הלא מוגנים. עם זאת, המגבלה של סכום של מעל 100 אלף אירו היא קדושה, פקדונות נמוכים מכך תמיד יהיו מוגנים", אמר רן.

הנציבות האירופית פועלת בקדחתנות לגיבוש הוראות בטיחות חדשות בבנקים. הוראות אלו ישלבו את סוגיית אחריות המשקיעים בחקיקה במדינות החברות, במקרים של משבר. נשיא הנציבות הוסיף ואמר כי על הבנק המרכזי של אירופה לבצע פעולה מיידית במטרה לעזור להמריץ את כלכלת גוש האירו פגועת המיתון.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא בטוח שהשוד יצליח להם, הוגשו כבר תביעות נגד השודדים (ל"ת)
  כאילו חוקי 07/04/2013 15:19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור