מדד ה-PMI בגרמניה נפל במפתיע ל-48.9 נקודות; הדאקס נופל 0.9%

בשוק ציפו לעלייה קלה במדד ה-PMI למגזר היצרני ל-50.5 נקודות. מדד מנהלי הרכש לפעילות במגזר השירותים נפל ל-51.6 נקודות לעומת 54.7 נקודות
 | 
אנגלה מרקל
ירידות השערים בבורסה הגרמנית מחריפות לאחר שמדד ה-PMI, או מדד מנהלי הרכש למגזר היצרני לחודש מארס הפתיע לרעה כשהצביע על התכווצות של הפעילות היצרנית במדינה החשובה ביותר באיוד האירופי, וכן על ירידה ניכרת במדד מנהלי הרכש למגזר השירותים. הדאקס יורד ב-0.9%.

מדד מנהלי הרכש למגזר הייצרני בגרמניה ירד ל-48.9 נקודות במארס לעומת 50.3 נקודות בפברואר, בעוד שהמדד מנהלי הרכש לפעילות במגזר השירותים נפל ל-51.6 נקודות לעומת 54.7 נקודות. נציין כי קריאה נמוכה מ-50 נקודות של המדד מעידה על התכווצות בפעילות.

על פי נתונים שנאספו בבלומברג, הכלכלנים בשוק ציפו לעלייה קלה במדד ה-PMI למגזר היצרני ל-50.5 נקודות וגם לעלייה קלה במדד ה-PMI למגזר השירותים ל-55 נקדות.

על פי ההערכות של הבונדסבנק, הכלכלה הגרמנית תצמח ברבעון הנוכחי לאחר שהתכווצה ב-0.6% ברבעון האחרון של שנת 2012. ועדיין, הטלטלה הפוליטיתבאיטליה והריצה אל הבנקים בקפריסין מפחידים את השווקים הפיננסיים ומאיימים להעיב על ההתאוששות הכלכלית בגוש האירו, שוק היצוא הגדול ביותר של גרמניה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה