לא סומכים עליהם: כלכלנים בעולם נגד הנתונים מסין, "לא מדוייקים"

לאחר שביום ד' פורסם נתון ייצור חיובי ביותר שעקף את התחזיות, כלכלנים בעולם יוצאים נגד הנתונים וקובעים הרבה משקיעים ידעו שהנתון יהיה חיובי ואין להתחשב בקפיצה המשמעותית
 | 
דוחות
כלכלת סין יוצרת עניין רב בעולם, לאחר שהמדינה הציגה נתונים מעורבים מתחילת 2013 וכן ב-2012 נתון הייצור אשר פורסם אתמול ועקף את צפי הכלכלנים מעלה שאלות רבות.

נתון הייצור בסין (HSBC's flash China PMI), האינדיקטור הראשון לבדיקת ההתאוששות בצמיחה במדינה, אשר מנטרל את הביקושים בתקופות החגים, רשם קאמבאק משמעותי לרמה של 51.7 נקודות בחודש מרץ לאחר שהתחזיות עמדו על 50.8 נקודות. בחודש שעבר, הנתון של השוק המקומי ירד לרמה של 50.4 נקודות. נציין כי מכיוון שהחגים בסין נפלו על חודש פברואר אז בתי העסק היו סגורים למשך שבועיים, הנתונים שנרשמו בכלכלה השנייה בגודלה בעולם הציגו ירידות משמעותיות אשר לכאורה התבטאו כהחלשות בכלכלה.

ריומונד יאנג, כלכלן בכיר ב-ANZ התייחס לנתונים וקבע כי ניתן לראות שמגמת הצמיחה במדינה נשמרת הכלכלן הוסיף כי העלייה בהזמנות למוצרים מעידה על עליה בביקוש המקומי. "במידה ונתון ה-PMI המרכזי אשר יפורסם בהמשך יהיה טוב כמו הנתון הנוכחי, ניתן יהיה לצפות לצמיחה של 8% ברבעון ה-1 של 2013.

כלכלנים בעולם טוענים כי חייבים לפקפק בנתונים אשר מגיעים מהמדינה. הכלכלן טינג ליו מבנק אוף אמריקה חושב כי המשקיעים בסין ידעו שנתוני הייצור שפורסמו יעקפו את הצפי "הראלי בבורסות אסיה יום לפני פרסום הנתון (ג') היה כתוצאה מלחישה שנתון ה-PMI שיפורסם יהיה טוב בהרבה מהצפוי".

בנוסף, הכלכלן מציין לרויטרס כי ישנו קושי גדול מאוד לקרוא את נתוני היצוא מסין בתקופה הנוכחית. חודש פברואר היה רצוף חגים ולכן כל הנתונים אשר באים בעקבות הם מוטים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה