מונטי: "עמיתי בגדו בי, הרפורמות בגוש האירו גרמו לשבר עמוק"

כך כתב אתמול ראש ממשלת איטליה היוצא בהצהרה ששלח למנהיג היבשת בתום פגישת הפסגה שנערכה ביומיים האחרונים: "התמיכה הציבורית ברפורמות ובקיום של גוש האירו נמצאת במגמת ירידה"
 | 
(צילום: Getty images Israel)
"מדיניות הצנע הנוקשת שנוהלה על ידי גוש האירו בשלוש השנים האחרונות יצרה רתיעה מהפוליטיקאים, כך כתב אתמול (ו') ראש ממשלת איטליה היוצא מריו מונטי בהצהרה ששלח למנהיג היבשת בתום פגישת הפסגה שנערכה ביומיים האחרונים.

מונטי המשיך וכתב כי הוא מרגיש שנבגד על ידי מנהיגי היבשת. "מדינות אחרות כגון צרפת והולנד קיבלו זמן ארוך יותר מאיתנו על מנת לבצע את הרפורמות שלהן. "לא רק שאיטליה לא ביקשה זמן נוסף לבצע את הרפורמות שלהן נדרשה, אלא היא גם לא ביקשה עזרה פיננסית נוספת מגוש האירו או כל ארגון בינלאומי אחר".

ראש ממשלת איטליה היוצא ציין במכתבו כי מנהיגי גוש האירו אינם פועלים מספיק על מנת להתמודד עם אבטלה הנוער ההולכת וגדלה. "התמיכה הציבורית ברפורמות ובקיום של גוש האירו נמצאת במגמת ירידה". לסיום כתב כי על מנת להתמודד עם הירידה בתמיכה, יש להחיות את הצמיחה ולהלחם באבטלת הנוער.

במהלך פגישת הפסגה, נציגי גוש האירו הגיעו להסדר לפיו תוענק לקפריסין תכנית חילוץ בשווי של 13 מיליארד דולר. בתמורה לחבילת הסיוע, המדינה תחיל מס חד פעמי בגובה של 9.9% על כל הפיקדונות בבנקים אשר עולים על סכום של 100 אלף אירו. לידיעה הקודמת בנושא
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה