החלטת נציגי הגוש: חבילת סיוע ענקית לקפריסין בתנאים מגבילים

לאחר 10 שעות של דיונים שהגיעו לסופם היום לפנות בוקר (ש'), נציגי ה-EURO ZONE חתמו על הסכם חילוץ על סך של 10 מיליארד אירו לקפריסין הכושלת
 |  (1)
עיירה אירופית
נציגי גוש האירו הגיעו להסדר לפיו תוענק לקפריסין תכנית חילוץ בשווי של 10 מיליארד אירו (13 מיליארד דולר) וזאת בניסיון לחלץ את קפריסין מהמצב העגום אליו הגיע. נציגי הגוש דרשו בתמורה לחבילת הסיוע כי המדינה תחיל מס חד פעמי בגובה של 9.9% על כל הפיקדונות בבנקים אשר עולים על סכום של 100 אלף אירו.

כידוע, קפריסין היא המדינה החמישית בגוש האירו אשר נאלצת לפנות לנציגי ה-EURO ZONE על מנת לקבל סיוע כלכלי. המצב הקשה אשר אליו נקלעה אירופה מביא מדינות רבות לפנות לנציגים. אולם הפעם, בשונה מתכניות חילוץ קודמות, נציגי האירו דרשו שבתמורה לחבילת הסיוע ה'חוסכים החיצוניים' אשר ברובם אזרחים רוסים אשר אינם אזרחים יוותרו על 10% מהחסכונות שלהם וכך 6 מיליארד אירו יזרמו לקופת המדינה.

"אני מצטער מאוד שעליי לנקוט בצעדים הללו, חבל שעליי מוטלת המשימה" כך אמר שר האוצר הקפריסאי, מיכאל סאריס לאחר כ-10 שעות של דיונים אשר אודות חבילת הסיוע אשר נגמרו היום (ש') לפנות בוקר. שר האוצר הוסיף "המשימה אשר מוטלת עלינו קשה מאוד אולם היא עדיפה בהרבה מאלטרנטיבה, במידה והבנקים היו קורסים המצב היה עגום ביותר".

אולם בכך לא נגמרו הדרישות של נציגי הגוש, על פיקדונות בסכום נמוך מ-100 אלף אירו יוטל מס חד פעמי בשיעור של 6.7% וכן הנציגים דרשו מהמדינה להעלות בשיעור של 2.5% את מס החברות במדינה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  התפתחות מסוכנת לגוש האירו - כדור שלג
  בנקאי בכיר 16/03/2013 17:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האירופים החלו לגלגל כדור שלג ולף אחד אין מושג לאיזה גודל יגיע .
  סגור