בעדיפות משנית: היקף המסחר בסחורות צנח במהלך 2012, מה הסיבה?

ההשקעה בסחורות, אשר בעבר הייתה במוקד המסחר של ענקיות הפיננסיים גולדמן אקס, ג'י פי מורגן ומורגן סטנלי כיום מקבלת עדיפות משנית
 | 
אסדת קידוח
ההכנסות ממסחר בסחורות בארה"ב רשמו ירידות משמעותיות במהלך שנת 2012 כאשר הן נוגעות בשיא שלילי וזאת עקב הוספת רגולציות רבות והגבלה מבוקרת על התנודות במחירי הסחורות. ההשקעה בסחורות, אשר בעבר הייתה במוקד המסחר של ענקיות הפיננסיים גולדמן אקס, ג'י פי מורגן ומורגן סטנלי כיום מקבלת עדיפות משנית.

כל שלושת הבנקים המדוברים דיווחו על ירידה מהותית בהכנסתיהם ממסחר בנפט, חיטה ונחושת במהלך שנת 2012. הירידה המשמעותית ביותר נרשמה בקבוצת גולדמן זאקס כאשר בנק ההשקעות רשם ירידה של 60% בהכנסות ממסחר בסחורות, משנת 2011 ל-2012, לרמה של 575 מיליון דולר. זאקס, אשר במשך זמן רב היו ידועים כבנק ההשקעות הגדול ביותר למסחר בסחורות רשמו ירידה של כמעט 90% בהכנסותיהן מאז 2009 אז הסתכמו ההכנסות ב-4.5 מיליארד דולר.

בנוסף, מורגן סטנלי, חלוצה נוספת מתחום ההשקעות בסחורות דיווחה על ירידה של 20% בהכנסות ממסחר בסחורות המדוברות בשנת 2012. ג'י פי מורגן, אשר מאז המשבר של 2008 דאגה להגדיל את בצורה שיטתית את השקעותיה בסחורות וכעת עולה על גולדמן ומורגן סטנלי מבחינת היקף המסחר שלה, הציגה ירידה של 16% בהיקף הכנסותיה ממסחר בסחורות בשנת 2012 לרמה של 2.4 מיליארד דולר.

הסיבות לירידות המדוברות מיוחסות בעיקרן ל-Volcker rule אשר הגביל את מאוד את הבנקים. החוק, אשר ניכנס לתוקף במהלך 2012, אמור למנוע מהבנקים לסחור בכספם שלהם ולמנוע מהם לקחת סיכונים אשר בסופו של יכולים להתגלגל ללקוחותיהם. ההגבלה אשר אומנם יוצרת איזון בשוק מצמצמת את ההכנסות של הבנקים בצורה משמעותית.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה