לא כל הנוצץ: קרן הזהב של פולסון איבדה 18% בפברואר - 26% בשנה

פולסון ממשיך להביע אופטימיות לגבי המתכת הצהובה בפעמים בהן הוא מתראיין, הרבה יותר ממשקיעים אחרים
 | 
ג'ון פולסון
קרן הגידור של המיליארדר, ג'ון פולסון, הפסידה לא מעט כסף בחודש פברואר, כאשר קרן הזהב ספגה הפסדים דו ספרתיים כתוצאה מירידה חדה במחירי המתכת הצהובה, וירידה במניות הכרייה בהן היא מחזיקה.

קרן הזהב של פולסון קיימת כבר 3 שנים, ומנוהלים בה נכסים בסך של 800 מיליון דולר. בחודש הקודם השילה הקרן 18% מערכה, וכעת משלימה ירידה שנתית של 26% בשוויה.

בעוד קרן הזהב היא בעלת היקף קטן יחסית מתוך כלל הנכסים בהם משקיע פולסון, ההפסדים בה עולים לכותרות לעיתים קרובות. זאת בעיקר בשל האופטימיות הרבה שמביע פולסון לגבי המתכת הצהובה בפעמים בהן הוא מתראיין, הרבה יותר ממשקיעים אחרים.

במשך חודשים דבק פולסון בהשקעה הבודדה הגדולה ביותר שלו בקרן הסל SPDR Gold Trust. אולם, מגמת הירידה שנצפתה במחיר הזהב בחודש פברואר, פולסון דבק בתזה שלו על כך שהאינפלציה תרים ראש בשלב כלשהו, וההשקעה בזהב עשויה לשמש כהגנה מפני ירידות בעתיד.

בנוסף להשקעה בקרן הסל, בידי פולסון 28.2 מיליון מניות של חברת הכרייה AngloGoldAshanti, עוד 35.9 מיליון מניות של Novagold ו-930 אלף מניות של Randgold Resource. כל המניות הללו כבר ספגו הפסדים דו ספרתיים השנה.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה