מריו דראגי: "תוצאות הבחירות באיטליה לא מאיימות על היציבות בגוש האירו"

יו"ר ה-ECB אמר במסיבת עיתונאים: "מדיניות רכישת האג"חים תשאר ללא שינוי". העליות בבורסות אירופה מתמתנות
מריו דראגי
(פורסם לראשונה: 15:10)

אין הפתעות באירופה. יו"ר ה-ECB, מריו דראגי, בחר להותיר את שיעור הריבית באירופה ללא שינוי וברמת שפל של 0.75%. מדובר בהחלטה שהייתה צפויה לפי קונצנזוס האנליסטים, אולם תקוות המשקיעים הייתה להורדת לאור התמשכות משבר החובות האירופי וכפועל יוצא העליות במדדים המובילים ביבשת התמתנו.

ב-15:30 מריו דארגי קיים מסיבת עיתונאים בה התייחס להחלטתו כמו להשפעות של הבחירות באיטליה על גוש האירו: "ההחלטה להשאיר את שעור הריבית על 0.75% נעשתה תחת מודאות מלאה". במקביל, דראגי קרא לממשלות גיוש האירו לבצע רפורמות מבניות, והזהיר כי הכלכלה באירופה צפויה להתייצב מאוחר יותר השנה, אולם הסיכונים להיחלשות הצמיחה נותרו בעינם.

דראגי התייחס למדיניות ה-ECB ביחס לתמרוץ כלכלות היבשת: "המדיניות המרחיבה שלנו תישאר. המועצה ממשיכה לראות סיכונים להאטה בגוש האירו, וההתאוששות ההדרגתית צפויה להתחיל בחלק השני של 2013".

דראגי התייחס גם להשלכות הבחירות על יציבות גוש האירו: "תוצאות הבחירות באיטליה לא מאיימות על היציבות בגוש האירו", אמר דראגי והמשיך: "הרבה מהרפורמות הפיסקליות שהונהגו שם ימשיכו כמו טייס אוטומטי".

נציין כי ברקע להחלטת הבנק המרכזי האירופי, תשואות אגרות החוב הממשלתיות בספרד ובאיטליה ל-10 שנים רושמות עליות שערים של 1%, זאת בין היתר לאור החשש הכבד כי מדינית הצנע באיטליה לא תיושם לאור התסבוכת הפוליטית אליה הגיע המדינה ברקע לתוצאות הבחירות במדינה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה